şükela:  tümü | bugün soru sor
 • size çok kısa bir gerçek söyleyeyim mi?

  "çoğu mesajınıza cevap vermiyorsa!.."

  sizden hoşlanmıyor demektir.

  daha ne kadar açık ve öz ifade edebilirim ki?! bunun başka açıklaması yok. ipini koparmış bir hayvan gibi peşinden koşmanı istemiyor. susuyor. anlamanı istiyor.

  birlikte bir şey yapma isteğinize tepkisiz kalıyorsa, duymamış gibi davranıyorsa ona karşı daha fazla ısrarcı olun! kırmak istemediği için size açık açık "hayır." diyemiyor olabilir. hani öküzsünüz ya, illa red cevabın tamamını duyacaksınız, ki anlayasınız.

  edit: bir kadın suser entrysinde çok güzel ifade etmiş: (#73976765)
 • "çoğu mesaja cevap vermiyorsa" demek ki bazı mesajlara cevap verip, karşı taraf için umut içeren bir yanılgı içine düşmesine sebep oluyordur..

  cevap vermemek yanlıştır, doğrusu ise: açıkça istemediğini söylediği bir mesaj atmasıdır.. devam eden ısrarlar olursa da engelleme ile karşılık vermektir..

  insanların anlamasını beklemeyelim.. aşıksak seviyorum, değilsek istemiyorum diyebilmeliyiz..
  umutla sizden bir cevap bekleyen insanları bekleterek kırmayın..
 • yollar falan takip edilmesine gerek yoktur. bir kadın sizden hoşlanmıyorsa ve bunu ansiklopedi internet karıştırmadan, ekşi sözlükteki başlığına bakmadan anlayamıyorsanız sorun büyük.
 • size soru sormuyorsa hoşlanmıyordur. bu kadar basit aslında..
 • olmayan yoldur. çünkü gayet fikir değiştirebilmektedir kadınlar. eğer her kadın hayır dediği herkese ilk ve son kez hayır diyor olsa, bir daha da hiç evet dememiş olsa erkeklerin tekrar tekrar asılmaya devam etmesine de tepki göstermenin mantığı olabilirdi. oysa öyle olmuyor, buna naz deniyor, kapris deniyor, ilk “hayır”lar zamanla değişiyor, “çok uğraştı beni ikna etmek için” anlatılarına dönüşüyor. “kızlar “evet” demez, onların dilinde “belki”, “evet”, “hayır” ise “belki” demektir” gibi özdeyişler oluşuyor.
  ki kadınlar da hemen hiç bir zaman en başta gerçekten “evet” demiyor, hayırlarla belkilerle başlıyorlar hep.

  o yüzden hayır dediklerinde de kimse artık inanmıyor, erkek hala “bu naz mıdır, sonra fikri değişir mi” gibi ikilemleri yaşıyor ve asılmaya devam ediyor.

  yani bu işin “anlayın artık “hayır” dediğimizde” gibi bir çözümü yok. ilişki olaylarının böyle bir yanlış iletişim bonusu var ve bu bonus kaçınılmaz, asla bitip tükenmeyecek, başlık açılarak ve farkındalık oluşturularak sonlandırılamayacak bir durum. belki siz hayır dediğinizde hayırı kastediyorsunuz, ama çoğu kız öyle değil, erkekler de deniyor şanslarını tekrar tekrar. kızların birbirine attığı bir kazık bu da.
 • "çoğu mesajınıza cevap vermiyorsa,hoşlanma ihtimali de var demektir "
  bir platoniğin aşırı umut besleyen davranışıdır.

  -ınanamıyorum mesajıma cevap vermedi.
  bu bir evlilik teklifi olmalı.
  ama hayır ben bu kadar ciddi bir ilişki için kendimi hazır hissetmiyorum.
 • bir örneği de, nette tanışıp buluştuktan sonraki zamanlarda mesajlarınıza cevap vermiyorsa, verse bile sözü kapatacak tarzda emoji kelime vb. şeyler gönderiyorsa bingo! hoşlanılmadınız!

  yok canım.. ben değil tabi, bir arkadaşım. öyle oluyormuş genelde. o dedi.
 • sizinle zaman geçirmek istemeyen kadın sizden hoşlanmıyordur. ancak bu sizinle zaman geçirmek isteyen kadının sizden hoşlanıyor olduğunu göstermez.

  not: kadınların kendisi bile ne istediklerini bilmiyorken onları anlamaya çalışmak yukarıda yazılanı anlamaya çalışmaktan çok çok daha zordur.
 • birkaç yıl ayrı kalan bir tanıdık vardı. oğlan her boku yiyip geri dönmek istedi. kızın evinin önüne gitti kafasına silah dayadı dönmezsen kendimi vururum dedi kız içerden evdeki tüfeği getirip pencereden oğlana doğrulttu sen kendini vurmazsan ben seni vururum dedi. sonra nasıl oldu bilmiyorum barış sağlandı.
  şimdi de evlenecekler. yani pek belli de olmuyor (hala) hoşlanıp hoşlanmadığı afedersiniz ama dengesiz olm bunlar.
 • bakışından sesinden, davranışından çok net anlaşılan durumdur.hoş o da hoşlansın benden diye beklentiye girmeye gerek yok.hoşlanıyoruz diye engelleyecek gücü olmadığına göre....