• kedileri birer oyuncak gibi gören o aptal insancıkların bilmesi gereken çok önemli kurallar bütünüdür. kedi gözüyle yazılmışlardır.

• siz kendi çapınızda bir medeniyet yaratmış ve aranıza bizi kabul etmiş olabilirsiniz. ancak aslında durum tersidir. biz sizi aramıza kabul ettik.

• canımız istemediği zaman bizi mıncıramazsınız, dokunamazsınız, yanımızdan geçemezsiniz, gözümüze gözükemezsiniz.

• bir kedi sahibinin en büyük görevi, sabahın dördünde sıkılıp da kudurmak isteyen kedisine eşlik etmektir.

• siz keyifli olduğunuz zamanlarda ortaya çıkan, büyük bir hız ve çeviklikle kapı duvar demeden oradan oraya gezinip duran o küçük kırmızı parlak uyuz böcekle bir bağlantınız olduğunu biliyoruz. bize onu yakalamamızda yardım etmek yerine oturup kahkahalarla gülmenize sinir oluyoruz. bir gün o böceği mutlaka yakalayacak ve karşınıza geçip o hain kahkahaları biz atacağız.

• sizin koltuk, perde, mobilya vs dediğiniz nesneler aslında tırnak törpüsüdür. siz de törpüleyebilirsiniz. bizim için bir sakıncası yok.

• neden bizi o hayvan düşmanı, beyaz önlüklü, korkunç insanın eline bıraktığınızı anlamıyoruz. hatta bunu özellikle hasta ve sevgiye en muhtaç olduğumuz o anlarda yapmanıza ayrıca içerliyoruz.

• biz sizi sıçarken izleyebilir, hatta miyavlayarak taciz edebiliriz. ama siz bunu yapamazsınız. sıçarken bizi rahat bırakın.

• o kombi midir kumbi midir kutsal bir aletiniz var ya, işte onu yazın da açabilirsiniz. bizim için hiçbir sakıncası yok.

• o her gün 1 tane verdiğiniz hapı çok seviyoruz. ama neden hep bir tane verdiğinizi anlamıyoruz. verin de yiyelim işte hepsini.

• kızıştığım zaman "sahip bana karı/koca bul lan allahsız."
  • -yıkamaya kalkışırsanız mutlaka bacaklarını çok sıkı tutun.. suyu başkası döksün.
    -sakın kuyruğuna basmayın.

ama bence en önemlisi kediyi kizdirip orasını burasını dürtükleyerek hayvanın tırmalamayı ve ısırmasını öğrenmesine sebep olacak olan arkadaşlarınızı engelleyin.
  • eğer kedinizin tırnaklarını kendiniz kesmek istiyorsanız, biricik kedinizi boylu boyunca bantlamayın.

bu yükle yaşayamıyorum, günah çıkarmak istiyorum editi: ben yaptım bu haltı. sırtına, karnına, yan taraflarına, kuyruğuna boylu boyunca bant yapıştırdım. biricik kediciğim yere yapıştı, bacaklarını kırarak yürümeye çalıştı, iç burkan maavv sesleri çıkardı. ben de hiç tınlamadan tırnaklarını kestim. bantlarını çıkartırken, bir kaç yüz tane tüyü de koptu. kedim günlerce benden kaçtı. hoş olmadı, farkındayım.
  • kediyi evden dışarı bırakmamak.
  • dosthane,acı olarak söylüyorum, kucağınıza almak için bile önünde eğildiğiniz canlıya sahip olmak fikrini de nerden çıkardınız?

siz, kediye sahip olamazsınız,ancak kedi size sahip olabilir bunla yaşamayı öğrenin.
    (bkz: başına buyruk kıçına kuyruk kedi)
  • kedi yavruladığı zaman apartmana yavruları bırakmamak.
  • bazılarının insan gibi sıçtığını görünce korkmayın. mamasından, yemeğinden azıcık kısın; hayvan gibi sıçmaya devam eder o.
  • yatağa atlamamak. her katlanmış yorganın içinde ısınmayı isteyen bir kedi yumağı vardır.
  • ister naralar atsın, ister perdelere işesin, çoraplarınızla sevişsin, ne yaparsa yapsın yine de kısırlaştırmayın kedinizi.
    bir haftadır geberiyorum vicdan azabından, leopar gibiydi götürürken veterinere, kocakarı olarak geri geldi. oynasın diye önüne koyduğum yumakla bana atkı örüyor hayvan şimdi.
hesabın var mı? giriş yap