• kesin penguenlerdir bunlar.

- ya o benim
    - ya iyi de o beni seviyo
    - yirtarim lan kanadini zaten ucamiyosun bile!
    - ayse benim dedim! di mi ayse
    - ya bilmiyorum ben fatmayim ve dovdugun benim sevgilim
    - e neden basindan beri soylemiyosun
    - ya sen simdi aysenin sevgilisisin ya, bu salak seninle kavga edince ben o da aslinda ayseye asik zannettim hersey cok karisti...
    - ya senle ben ayse icin mi kavga ediyoruz
    - evet ama ben bunu ayse zannettim ama fatmaymis
    - ya durun biz pengueniz!
    - ama hepimiz ayni kokmuyoruz!

sukela aldiktan sonra gelen edit*: o yigit ozgur e haber salin, evlensin benimle.
  • ilkokuldayken benim de dahil olduğum enayi insan sınıfı.

kızlardan utanan, hatta resmen şakirt takılan ben, ilkokul 2. sınıfta bir kıza aşık olmuştum yan sınıftan. okulun yaptığı skimsonik, bir işe yaramayan haftasonu kurslarında bizim sınıfta derse girerdi kendisi. hiçbir muhabbetim de yoktu onunla. şakirt ruhum beni engelliyordu kızlarla arkadaş olabilme konusunda. neyse... 10 dakikalık teneffüsler platonik platonik geçirdiğim zamanlardı. millet uzun eşek oynamak için derste sabırsızlanırken, ben hatun kişiyi bir an önce biraz daha fazla görebilme isteğiyle yanıp tutuşurdum. hatta bir ara gaza gelmiştim. çok yakın arkadaşlarımdan iki tanesine durumu anlatmıştım. dalga geçmemişlerdi, hatta ''takip edelim lan.'' demişlerdi. 3. sınıftayken bir gün üstümüzde mavi önlükler, sırtımızda çantalarla takip etmiştik. öğrene öğrene babasının iş yerini öğrenmiştik ya neyse...

böyle platonik takılarak geçti uzunca bir süre. sanırım 5. sınıf falandı. benim bu kıza aşık olduğum iyice ortaya çıktı. millet dalga geçiyor, ''anlayalım'' diyordu sürekli. bu aşk benim için yeteri kadar bir çile halini almışken bir de üstüne sınıftan bir arkadaşımın da ona aşık olduğunu ilan etmesi iyice karıştırmıştı duygusal dünyamı. sürekli o çocuğun o kızı bir paçavra gibi kullanacağını düşünüp sinir oluyordum. bu çocuk daha öncesinde de bir sürü kıza aşık olmuştu çünkü. hep kısa süreli ilişkiler falan...

bir gün beni arkadaşlarım gaza getirdiler. ders boştu sanırım, sürekli ''ben olsam döverim. namus meselesi olm aslında. seviyorsan mücadele etmelisin.'' gibi cümleler kuran insanlar vardı etrafımda. artık nasıl gaza gelmişsem gittim çocuğu oturduğu masadan kucakladım sınıfın ortasına getirdim. o sırada arkadaşlar sıraları çekip sınıfı ringe çevirmekle uğraşıyorlardı. bu çabaları bir sonuç vermiş, sınıf bir arenaya dönmüştü. çocuğa bir şey dememiştim ancak anlamıştı durumu ve gardını almıştı. birden etrafımız insanlarla doluştu. dövüş horozları gibi sinirle birbirimize sıktığımız yumrukları gösterip dönüyorduk ortada. sınıf çığlık çığlığaydı, herkes tezahürat yapıyordu. beni gaza getirenler tıpkı antrenörlerimmiş gibi ''yasemin için! yasemin!'' diyorlardı kısık sesle onlara yaklaşınca. ortada yaptığımız dönüş birbirimize girişmemizle son buldu. bir iki tokat atıp, kendisini sarstıktan sonra pes etti. ama beni kesmedi. önlüğünü kirletmek o sıralar moda olan bir şiddet şekliydi. tekrar sarstım onu ve yere yatırıp üstüne çıktım. önlüğü toz içinde kalmıştı. ''tamam al senin olsun yasemin.'' dedi ve üstünden indim. etrafımdakiler sırtımı yumrukluyordu ''koçum benim'' der gibisinden. çocuk toparlandı, üstünü temizledi, ''yaseminle sevgili olcam görürsün.'' deyip sırıtarak kaçtı. kaçarken kıçına bir tekme attım ışıklı spor ayakkabımla. kıçında iz kaldı. tatmin oldum.

bütün bunlar olduktan sonra yasemin'in haberi bile olmadı kavgadan, aşktan vs... ben yine platonik gezmeye devam ettim. 1 sene sonra da 17 ağustos 1999 depremi oldu, kendisini de bir daha hiç göremedim.
    bu olaydan sonra kız için hiç kavga etmedim. etmem de gerekmedi zaten.
  • çiftleşme dönemindeki erkeklerdir. belgesellerde sıkca karsımıza cıkar. misal bir erkek aslan kodumu oturtur, bir degil 10 kızı alıverir. nerdeyse bütün erkek hayvanlarda görülür. bir kısım evrimini tamamlayamamıs insanlarda da görüldügü olmustur, olacaktır. zaten panikteyiz teori çürüdü, gidip taekwondo salonuna mı yazılsak...
  • bir dişi için kavga eden duygusal hayvanlar olduğumuzun kanıtıdır.
  • neşeli günler filminde ahmet * ile mehmet 'in * cakkıdı cakkıdı sakız çiğneyen kız için yaptıklarıdır.
  • kızın kendisiyle bile tartışmaya üşenip iyi madem ayrıldık diyebilen insanların akıllarının almadığı kişileridr.
  • kızı bir mal ya da ödül olarak gören salak bünyelerdir. sanki kız kendine bodyguard tutacak, kavgada rakibi dövmenin ne gibi bir etkisi olabilir ki kızın seçimine...
  • bu erkekler 8 ila 10 kisi arasinda ise eger kavga degil de ona artik cus deve filan denir. bu da ayiptir. allahin akil fikir vermesi temennisi ile..
  • (bkz: primat)

sen düşeceksin hapse, öteki düşecek hastaneye. ortada kalan orospu da başka tokmakçılar bulmaya devam edecek. ikinizi de anımsamayacak bile.

gruplar halinde kavga eden gençlerin çoğunun sebebi karı kız mevzusu. ''erkek dediğin benim için kavga etmeli'' kafasında olan yurdum orospularının da fişteklemeleriyle birbirlerini bıçaklıyorlar. yazık günah. dünyada uğruna kavga etmeye değecek bir am yok.

akıllı olun. sen kokuşmuş bir am için erkeklik taslayacağım derken hapishanede koğuş ağasının karısı oluverirsin.
  • bir erkek icin kavga eden kizlardan daha estetik bir goruntu sergilerler. en azindan sac basa girismek,tukuruk tekme atmak,isirmak, cimdiklemek, ve senin agzini caaart diye yirtarim nidalarinin atilmasi gibi sahneler icermez.izlemesi keyiflidir.
hesabın var mı? giriş yap