• son zamanlarda en nefret ettiğim kelime öbeği. "oyununu bir tık daha geliştirse süper olacak" vb. şekilde kurulan sikindirik cümleler fena halde midemi bulandırıyor.
  • yeterince linç edilmemiş olması bende üzüntü yaratan kalıp. alakalı alakasız her yerde kullanılır olmuş. bi' tık daha kısa skeç, bi' tık daha hareketli müzik, bi' tık daha açık mavi, bi' tık dah... yanımda söyleyen olursa sikerim. bu kadar da netim.
  • reklam ajanslarında sıkça kullanıldığını düşündüğüm tabir.
    -logoyu bir tık daha büyütsek?
    -çizgiyi bir tık yukarı çeksen?
    -rengi bir tık açsan?
    -metni bir tık daha içeri atayım?
    -bir tık bir tık bir tık daha daha
  • affedersiniz ama, kullananın azına sıçasım geliyor artık.
    yeter be! nereye dönsek bu ucube kelime. biraz daha, birazcık daha neyine yetmiyor.
    ya olmuş aslında ama bi tık daha, yani çok az bi tık daha alşdkslşkdjakld... siktir git.
    türkçe'nin içine ettiniz yemin ederim.
  • kullanan kişiden nefret ettiren anlatım tarzı.
    kendini bir halt sanan yada sandırmak isteyen hafif "gay"imsi anlatım tarzı.
  • padişah fermanı veya şeyhülislam fetvasında geçmesi muhtemel beğenmeme tasviri.
    ''bir tık daha mantıklı olsa savaşırdık''
    ''bir tık daha dinimize uygun olmalıydı''
  • günlük hayatta yersiz kullanımına ifrit olduğum tabir, söyleyenin götüne misketli mouse sokasım geliyor yani o derece. bir tık ne amk dijital maymunu, biraz daha vb. de işte lan.
  • o ses türkiye jürilerinin "bence bir tık daha yüksek perdeden okumalıydın" "bence bir yarışmacı bir tık önde" gibi cümlelerle sıkça telaffuz ettiği söz öbeği.
  • gün içinde en az bir kere cümle içinde kullanmayana kız vermiyorlarmış. oysa "keyifli"den sonra dillere pelesenk olan en sevimsiz şey bence.
hesabın var mı? giriş yap