*

• voltran cizgi filminden fazla etkilenen polis imdat ekibinin olay mahalline ulastıgında kalabalık etmis ahaliye seslenis sekli..

- birader acılın voltrani olusturacaz...
    - abi laserion demin burdaydı gec kaldın sen..
    - hay yokoshi tasuma *
  • - birader acılın voltranı olusturacaz...
    - abi o uymaz oraya yanlız ?
  • sıkıcı erkek oyunlarini oynamaktan bezmis kiz cocugunun bana ne ben seker kiz candy olucam seklinde isyan edip, replik verecegi kiskirtici cumlecik.
  • - birader acılın voltranı olusturacaz...
    - abi ben de kafasını olustırıyımmı ?
    - yok aslanım vücud kafi, zira saglam kafa saglam vücudta bulunur..
  • - birader acılın voltranı olu$turacaz!
    - power rangers: olmaz önce biz geldik...
    - nasıl ya...
  • -birader açılın voltronu olu$turucaz!
    -aman dikkat..yardım ister misiniz gençler?
    -yok amca.kay kenara!
    -hadi bakalım!
    -voltron voltron voltron!
    -vay vay..kaç pille çalı$ıyo bu alet?bizim oğlana da alalım böyle bi robot!
    -..?!
  • voltranın memleketimizde varolan bir oluşum olması halinde duyulabilecek replik.
    - birader açılın voltranı oluşturacaz.
    - açılalım tabi abi, helal size bu yollar!
    - ula ula kırmızı aslan nerde?
    - abi en son mustafa dükkanın önüne çekmişti.
    - haydaa!
    mavi aslan sürücüsü sait, mustafayı cepten arar:
    - olm mustafa nerdesin, voltranı oluşturcaz yoksun?
    - sorma sait abi be, trafik çekmiş bizim aslanı. şimdi cezayı yatırıp alacam aracı. siz ben gelene kadar oyalayın,1 0 dakikaya akarım olay mahaline.
  • -bilader, açılın voltranı oluşturacaz!
    +mustafa bu adamlar da kim?!?
    *bilmiyorum şahika, bilemiyorum.
    -voltran! voltran! volt..!* noluyo lan?
    --abi, yanlış geldik heralde, baksana...
    +ciyaaak!!*
    *şşt, hop! bakmayın lan, çevir lan sen de kafanı gözlüklü!
    -ee, öö, çok pardon ya. şey evren... kurtarmak falan... neyse müsadenizle, biz kaçalım.
    *kaçın tabi, kaçııınnnn...*

(10 dakika sonra, iki blok ilerde...)

-:huff: :puff: lan ne kovaladı adam ya. kondisyon yerindeymiş şerefsizin... (prensese de rezil olduk iyi mi? oof, of...)
    --abi, bi dahaki sefere bi fizibilite araştırması yapsak?
    -ya, tamam ya! napalım biz de insanız, hata yaparız. neyse şimdi kurtarılacak bi evren var. sende fizibilite mizibilite karıştırma ortalığı. hem sen hani lens alıyodun? kurtuluyodun gözlük olayından? gözlükle robot kullanıldığı nerde görülmüş evladım, söyle bakim bana?
    --ya işte konuştum babamla ayarlicaktı bişeyler, bekliyorum bende.
    ---usta, hadi usta bu yaratık köpürdü yukarda ya...
    -tamam ya tamam! ulan iki dakka rahat yok. ee.. ııı... prenses, (abi şu hatun ne zaman pembe giymekten vazgeçicek ya, yemin ederim gözlerim acıyo bakarken...) siz de hazırsanız gidelim. ...mi?
    :prenses başını evet anlamında sallar:
    -hadi beyler, bitirelim şu işi!*

(15 dakika sonra)

--abi daha gelemedik mi ya?
    -len sus iki dakka, gelemedik mi... gelemedik mi... çişi gelmiş küçük çocuklar gibi. az kaldı! öyle hafife alınacak iş değil. voltranı oluşturucaz. kolay mı lan!?
    --abi tamam sinirlenme, gelince söylersin. (şeytan diyo indir şunun taytını, prenses hikayesi noktalansın anında!)
    ---usta, şatodan aradılar. yaratık sıkılmaya başlamış gitmek istiyomuş. "sonra elegeçiririm evreni, bi yere kaçmıyo ya... bunlarla mı uğraşıcam lan!" falan demiş.
    -...
    ---tamam usta, ben bi daha ararlarsa meşgul veriyorum...

(5 dakika sonra, en yakın açıklık)

-bilader, açılın voltranı oluşturacaz!
    +recep efendi, beş tane genç geldi, fortlan moltan bişeyler diyolar. ben anlamadım bi baksana...
    *buyrun yavrum, ne vardı?
    -selamın aleyküm dayı. voltranı oluşturacaz da bi çekilseniz kenara?
    *ne vortlanı, evladım ne diyosun sen?
    -ya dayı! acelemiz var iki dakka çekilin bi oluşturalım gidecez, hadi ya!
    *hiç bir gavur evladı bizi bu güne kadar şehit kanlarıyla ıslanmış bu kutsal topraklardan kovamadı! siz kim oluryorsunuz ki karşıma dikilmiş bunları söylüyorsunuz! kadın, tüfeğimi getir!!!
    ---usta şu karambolde oluştursak mı hemen?
    -bırak abi, bırak. benim şevkim kalmadı. ara şatoyu, söylesinler boşuna beklemesin. yarın öğle yemeğinden sonraya saat verin. bu ne ya...
    yok abicim, yok... şu evreni kurtarır kurtarmaz ver elini ibiza. gerisine de karışmıyorum...
    *savulun bre kafirler!
    -dayı, bu aslanlar kurşun geçirm... neyse ya... rahatsız ettik dayı, hayırlı akşamlar! şatoya dönüyoruz gençlik, hadi... (ayların uğraşıda yarım saatte yandı bitti kül oldu. şimdi kimbilir ne taklalar atıcaz prensesin gözüne tekrar girebilmek için... oof, of!)
hesabın var mı? giriş yap