• açılır açılmaz okan bayülgen'in cnn turk'e geçmesinin ardından ntv'nin herkes bunu konuşuyor'u devam ettirmek için bulduğu konsept olarak düşündüren program. program genel itibariyle ortada konuşulan bir konu olmasına rağmen farklı yönlere dönüp durdu. bunda biraz da beyaz'ın ve de yanındaki kadir çöpdemir'in rolü olduğunu söyleyebiliriz. sonuçta konunun toparlanmasında ya da kahve muhabbetinden uzaklaştırılmasında olayı yöneterek biraz daha etkili olabilirlerdi. ama bunun da istenen bir şey olduğu konusunda şüphelerim var. sonuçta sokakta, kahvede, evde de konular bu şekilde konuşulur; gündem bir o yana bir bu yana kayar gider. belki de onlar da böyle bir ortam yaratmaya çalışmışlardır.
  • kotu bir etkilesim surecinden cikmis, oradan buradan ortaya karisik bir seyler sunmus program. izlemeyenlerin kendilerine iyilik yaptigi programdir ayni zamanda...

program ardindan unsal oskay ustadin verdigi ayarlar ile bok kelimesini yine eksik etmedigi an disinda hatirlanacak sahneler sunlar:

helin avsar'in hulya avsar ile akademik toplantinin ayni gunde olmasini elestirirken yorumlamasi. (sacma bakis acisi)
    daghan kulegec'in 3 senedir takim tutmayi (galatasaray) biraktigini deklare etmesi ve beyazit ozturk ile kadir copdemir'in "isabetli olmus" yorumu.
    • ilkogretim 8.sinifa giden cocugun kadir copdemir'e karsi verdigi cevap. (ozel hayata girmeyelim!)
  • beyaz ve kadir copdemir'le guzel bir fikir yakalamis olan, ancak ilk programdaki vasat konuk secimi nedeniyle hayata kotu bir baslangic yapmis olan program. vasat konuk secimi derken kastettiklerim helin avsar, celik ve ozellikle daghan kulec denen arkadas. yoksa diger katilimcilar az ve oz konusup mantikli laflar ettiler. 8. sinifa giden arkadas "ozel hayata girmeyelim" diyerek tek cumlede helin avsar + daghan kulec'ten daha fazla zeka ve mizah barindiran bir laf edebilmistir. ayrica nilgun belgun'e yapilan saldiriyi kimse hos karsilamiyor ama ilk programin ilk dakikasindan nilgun belgun'u programa baglayip yaldir yaldir sinirini dokmesine izin vermek ne kadar akilciydi, tartisilir.
  • bugunku program kotuydu lakin unsal ozkay cok iyiydi.
  • -beyaz için ntv'de iyi bir başlangıç.
    -mevzu seçiminde ntv kendini biraz daha rahat hissetse de kasmasa
    -stüdyoya daha çok konuk gelip gitse
    -uzun muhabbet, beyaz'ın girişteki atraksiyonuna benzer şeylerle hareketlendirilse
    daha da şahane olacak.
    ikinci programdan umutluyuz
  • en büyük hatası birbiriyle iletişim kurması neredeyse imkansız olan 6 konuğu,bir araya toplaması olan program.bunun dışında unsal ozkay'ın özellikle ilk 10-15 dakikalık kısımda sorulan sorulara verilebilecek en olumsuz cevapları vermesi de programın gidişini en baştan etkiledi diye düşünmekteyim.dağhan kulegec oldukça ilginç bir insanmış onu gördük bir de.
  • bir taraftan doktora tezi için hipotez ispatlamaya çabalayan anket soruları var, bir taraftan da bunu seyirciyi uyutmadan verme kaygısı...
    çok kasmışlar bence; hem öğretici olsun ntv nin haber kanalı ciddiyeti olsun, hem de popüler bişeyler olsun yaz tatili tadında diye... ayrıca programın ilk konuklarından dağhan kulegeç'in (nam ı diğer jilet), ben hayatın anlamını çözdüm havalarında söylediği tutarsız şeyler de bu havaya tuz biber ekti...
  • bir ntv klasigi olan "ya zamanimiz cok dar, ufacik bir zaman diliminde hizli hizli bircok sey yapmaya calisiyoruz zamanimiz yetmeyecek, biraz toparlayalim, zaman, zaman, zaman yetmiyor lan zamaaan!" hissiyatini basari ile vermeyi basarmis bir baska ntv programi. gerim gerim gerildim izlerken, birbiri ardina, pes pese sorulan sorular, surusune bereket konuk (gereksiz bence bu kadar cok konuk, 3 konuk yeter yahu 2 saatlik programa) filan derken...

program bir "sabah sabah kadin kadina kukumik" edasiyla basladi telefon baglantisi sagolsun.

ardindan ilk programin konuklarindan unsal ozkay (nasil oluyor da "cok iyiydi superdi" deniyor anlamiyorum), misafirlige geldigi programa, konuk olarak katildigi programa, ozellikle ilk program olmasini hic, ama hic takmadan her soruya bir olumsuz cevap vermesi, bir ayar verme telasi, bir "mizah hic umrumda degil, ne olursa olsun cok ciddi cevap verecegim, siz herseyi yanlis anlamissiniz, ben profresorum siz sovmensiniz, bu kadar..." edasiyla ortami buz gibi yapmasi (nerde hakki devrim'in mizah anlayisi, nerde bu) ikinci buyuk darbe oldu.

bir de daghan kulegec'in de patlama noktasinda gerilmis olmasindan dolayi (ulan ne icin bu kadar dolmussa adam, alt tarafi genclik nereye gidiyor gibi bir konsept uzerine konusuluyor, soyledikleri de super onemli seyler olsa haydi neyse, ama fikrini soylemek baska, bir de "ya yeter ya kimse beni dinlemiyo ya" diye cocuk gibi takilmak, yuz goz bukmek, asi genclik kivaminda takilmak baska) program iyice gerildi. hatta kadir copdemir'in "max payne 3 cikacak mi abi?" sorusuna "ya birak yaaa" tarzi o yayvan agzi ve konusurken surekli egip buktugu surati ile yanit vermesi de saygisizcaydi, belli ki kadir, gerim gerim gerilen ortami yumusatmaya calisiyordu. eh, pek tabii beyaz dayanamayip soyledi hemen "telefon geliyormus yukariya, daghan'in nesi var diyorlarmis" diye.

beyazit ozturk'u de, kadir copdemir'i de severim aslinda, ama sanki birbirlerine de uymamislar gibi. yani ikisi de farkli tarzda insanlar, biraz fazla zitlar. beyaz'in saygili konusup, arada bir soz kesip espri yapip gunu kurtarmaya calismasi ile kadir'in "cocugum, evladim, hocam, ustadim" gibi samimi takilip "geyik yapalim beaaabi" tarzinda davranmasi birbirine hic uymamisti bana soracak olursaniz.

ben kadir copdemir'in de programa dahil olacagini daha onceden bilmiyordum hatta sahsen.

genel konsept olarak da hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hic, ama hicbir yenilik yok.

(2inci programdan sonra gelen edit: neyse hosuma gitti, gergin gergin konuklar olmadiginda iyi oluyormus demek ki)
  • bugünkü bölümünde ümit aktan'ın rıdvan dilmen'e şeytan lakabını kendisinin taktığını söylediği program. rıdvan'ın sen miydin lan o.. bakışı görülmeye değerdi.
  • televizyon makinası usulü, dakka başı konukların aktığı program.gayetten başarılı buldum.komik ve eğlenceli.
hesabın var mı? giriş yap