akmaral

  • 66
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

askere götürülmesi gereken malzemeler

ropdöşambır : sabahları "lütfen kalkar mısınız?" anonsu duyulunca yataktan çıkıp banyo hazırlıklarınızı yaparken üzerinize giymek için gerekiyor.

küvet deliği tıkacı : askerde en çok kaybolan şeylerden biri. sabahları kalkınca veya akşam eğitim dönüşü küveti sıcak su ve köpük ile doldurayım keyif yapayım derseniz buna çok ama çok ihtiyacınız olacak. çünkü sürekli kaybolduğu için küvetinizi su ile dolduramıyorsunuz. :(

parmak arası terlik : banyoda kullanmak için gerekiyor. çok kaliteli bir şey olmasın. tommy hilfiger falan yeterli.

macbook air : akşam yatma saati gelince internette gezinmek ve film falan izlmek için. yedek şarj aleti götürmeyi unutmayın.

uğurlu fincanınız : tabiğğğ ki sabahları kahvaltıyı uğurlu fincanınız olmadan yapmak güne negatif başlamaya sebep olacağı için bunu unutmayın. kahvaltı sonrası garsonlara verin onlar yıkayıp siz verirler.

koşu bandı : sabah siporunu odamda yapayım derseniz çok lazım oluyor. aynı şekilde yağmurlu havalarda da odanızda siporunuzu yapabiliyorsunuz. evet.

kozmetik ve bakım ürünleri : bunu söylememe gerek yok her halde. işte kaliteli bir traş seti. after shave, cilt bakım kremi. burun, kulak kılı için alet. nemlendirici, deodorant, parfüm, kulak çubuğu, ağız gargarası vs vs vs. bunları koğuşunuzdaki size ait aynanın önüne dizebilirsiniz. kesinlikle çlaınma diye bir şey yok rahat olun. hepsini ortada bırakın.

gözaltı kremi : bunu özellikle ayrı yazdım çünkü bazı günler biraz yorucu olabiliyor, gece yatmadan önce sürersiniz. gözaltı morlukları ve torbaları için ayrı, kırışıklıklar için ayrı krem olsun. unutmayın diye ayrı yazdım.

ipek italyan mendil : kamuflajınızın göğüs cebine koyup yarısını dışarıya doğru çıkartmak için. tıpkı takım elbisede olduğu gibi. kamuflaj haki renklerde olduğu için tarz olması açısından fosforlu ve yanar dönerli renklerde olsun. komutanınız çok beğenecektir.

kol düğmesi : yine kamuflajınızın manşetleri için çok gerekli. çok kaliteli olmasın, beyaz altın kaplama yeterli olacaktır.

ilk aklıma gelenler bunlar. aklıma geldikçe güncellenecektir.

devamını okuyayım »