arise

  • 2399
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

öğrenci evinde yaşanabilecek en dumur olaylar

şimdilerde özlemle andığım ancak tekrar içine dönsem artık yapamayacağımı bildiğim o günlerden, o evin dumurlarından bir potpuri yapayım...

- kettle üzerinde hamsi buğulama yapmak.

- salondaki ısıtıcıyı yan çevirip üzerinde kuzu şiş yapmak. ayrıca bu ısıtıcıyı uzun süre çakmak niyetine sigara yakmak için kullanmak.

- borasal'ın istifra ettiği lavaboyu geçerken uğrayan aida'nın biz ev sakinlerine kıyak yapmak amacıyla ve lavabodakileri makarna sanarak (ki özünde makarnaydı sanırım) temizlemesi.

- makarna demişken evde makarnalara ismiyle hitap edilirdi (fiyonk, burgu falan değil; süleyman, ibrahim gibi..) onlar ev arkadaşlarımızdı. zaten en çok makarna, patates, yumurta, hazır çorba, tekrar makarna ve ekmek tüketilirdi yemek niyetine.

- yaklaşık 10 farklı zamanda kolanın küflenmesi. makarna falan ufak şeylerdi bizim için, kolanın küflenmesi çok daha uzun sürüyor.

- mutfakta güveç vardı, 6 sene hiç kullanılmadı. neden vardı, nerden geldi; bilinemedi.

- her final döneminde elektrik kesilirdi. zaten elektrik kesilmeden fatura yatırmazdık, dolayısıyla 2 ayda bir ödenirdi tüm faturalar.

- gece saat 3'de sabah ki sınav için barda ders notu değiştirirdik. bara giderken kipa'dan çalınan alışveriş arabasına sırayla binerdik. mekanın önüne parkeder, çıkarken alırdık..

- barda çalışan arkadaş bir ay boyunca anahtar yaptırmayıp 1. kattaki evimize açık olan balkondan girmişti.

- bir dönem salonun perdelerini söktüydük yıkayacağız diye, karşı apartman 1 ay bizim evin üzerinden bbg tandansı yakalamıştı da perdeleri yıkamadan geri asmak zorunda kalmıştık.

- evde plaka ve levha gibi gereksiz şeyler bulunurdu. bir gece stadyuma gizlice sızıp bazı tabelaları sökmüştük, odamın girişinde boks salonu yazardı.

- tuhaf arkadaşlarımız vardı. çok kişi burada tek tek yazmanın çok uzun süreceği kadar alkol tükettikten sonra kalan son 70'lik rakıyı susuz film izleyerek içen arkadaşım var benim.

aslında genel anlamıyla en dumur olay borasal'ın bana 6 sene aynı evde dayanabilmesiydi sanırım.

devamını okuyayım »
29.09.2010 11:33