barrbody

  • 447
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 yıl önce

kız kardeş

çok yüksek bağımlılık yaratabilen bir şeymiş. bu gece bir kez daha anladım.
güzel olanmış kızkardeş, dışardan bakıldığında bir peri kızı gibiymiş. bir gören bir kez daha dönüp bakarmış. güzel yaşayanmış kız kardeş. vakur, gururlu, alnı ak. onun yanında olmak çok büyük bir enerji verirmiş. onun sevgisini hissetmek insanı güçlendirir, gururlandırırmış.
yaşama yakışanmış kızkardeş. yaşamın sürüyle zorluğuyla karşılaşırmış ama boyun eğmezmiş. başına kötü şeyler geldiğinde dahi insan ona bakıp “iyiki onun yerinde değilim” diyemezmiş. güçlü o tüm o kötü şeylere karşı bile yaşama sarılırmış ve yoluna devam edermiş. hatta insan onun acıyla mücadelesine bile hayran kalırmış.
yaşamın hakkını verenmiş kızkardeş. çok çalışkanmış. diğer insanların iplemediği ayrıntıları bulup çıkarır ve onları büyüteç altına alırmış. ayrıntılarda gizli olanların sırlarına vakıf olurmuş. her gün ayrı bir bilginin heyecanı ile dolarmış. her sabah aydınlığa uyanırmış.
gitmeyi sevenmiş kızkardeş. canı çok yandığında gitmeyi seçermiş. yaralarını göstermeyi sevmezmiş. kötü şeylerle mücadele ederken kendini gizlemez ama kötü şeylerden yara aldığında iyileşmek için kuytu bir yere çekilmeyi istermiş.
her gidişinde geride kalanın beyin korteksinde alışılmadık işlemlere yol açarmış kızkardeş. her vedasında sanki onu son kez görüyormuş gibi olurmuş insan. sonra geride kalan, onun soğuk emaillarını beklemeye koyulurmuş. soğuk, mesafeli tavırlarını anlamaya çalışırmış. her cümlesinde bir dönüş müjdesi ararmış. aslında sadece bir daha gideceğinin yine veda edeceğinin bir emaresi olan bir dönüş müjdesi.

devamını okuyayım »
31.01.2007 00:09