dokuz8lik

  • her eve lazım (741)
  • 553
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

sevgilinin annesiyle tanışmak

adım adım ilerleyerek sevgilinin annesi ile nasıl bağlantı kurulabilir ve kendinizi kabul ettirebilirsiniz bunu anlatacağım. * uygulanışı toplam 4 hafta sürecek olan bu entryi bir kurs programı olarak da değerlendirebilirsiniz.

1. adım: kale içi ile ön temas

unutulmamalıdır ki, hazırlıksız bir anda birinin evine girmenin en elverişli yolu kitle iletişim araçlarını yerli yerinde kullanmaktan geçer. bu bilgiden hareketle bizim burada kullanacağımız alet "ev telefonu" olacaktır. çünkü sevgili kişisi evden arandığı vakit (özellikle gündüz saatleri) telefona büyük ihtimal annesi çıkacaktır. bu, sevgilinin annesi ile bağlantı kurabilmek için bir erkeğin eline geçen büyük bir kozdur.

uygulanışı:

dokuz8lik olarak ben, ilk olarak sizin yerinize ilk telefonu açıyorum. ( iyi anlayın, bundan sonrasındakileri siz yapacaksınız)

-alo? (bu annenin sesi)
+ alo merhaba, on8lik ile görüşebilir miyim?
- tabi, pıhh

sonrasında her şeyin normal şekilde olmasına izin verin, sevgili ile konusun ve normal şekilde telefon kapatın. bunu bu şekilde her sevgili arandığında olmak üzere 1 hafta boyunca tekrarlayın. ilk adım biraz gereksiz gibi görünse de, bu sayede ikinci adıma fevkalade bir altyapı oluşturmuş oldunuz.

2. adım: kendini tanıtma

bu safhada adımızı söyleyerek kim olduğumuzu açıklayacağız.. fakat bu kısa bir sunuş olmalı, çünkü amacımız ilk hafta uyandırdığımız kuşku ve sorunları geçici olarak cevaplayabilmek olacak.

uygulanışı: (hadi bunu da ben yapmış olayım)

- alo merhaba ben dokuz8lik, on8lik ile görüşebilir miyim? (gördüğümüz gibi adımızı söylemeyi unutmuyoruz)
+ bi sn...

ve telefon için sevgili tin tin gelecektir.
ikinci görev de bu kadar kolay şekilde tamamlanmış olur. artık kaleyi içten fethetmek noktasında, kale içindeki hedef kişinin (ki bu anne oluyor) aklındaki "kızımı arayan bu adam da kim" sorusu yanıt bulunmuş durumdadır.

elbette geçen süre içinde anne bir şekilde kızının ifadesini alacak ve sizin hakkınızda daha fazla bilgiye ulaşmaya çalışacaktır:

anne: kızım birisi arıyor ya seni sürekli, kim o?
on8lik: şey, anne o şey.. bi arkadasım.
anne: anlaşıldı. bak kandırmaya çalışır seni evine mevine çağırır, kanma kızım tamam mı?

bu diyalog sonrası kandıran olarak siz, annenin aklında yerinizi belirlemiş olursunuz. fakat rehavete kapılmayın, henüz 2. haftayı tamamladınız.

3. adım: sevgili annesinin adını öğrenmek ve telefonda adıyla hitap etmek

adımın tanımından da anlaşılacağı üzere burada artık sıcak teması gerçekleştireceğiz. yine her zaman olduğu gibi ön hazırlığımızı yapıyoruz ve sevgiliden annesinin adını evveliyatında öğreniyoruz. sonra ise uygulamaya geçiyoruz. unutmuyoruz ki yine 1 hafta boyunca bu adımı uygulayacağız.

uygulama:

- alo
+ "merhaba kırk8lik teyze", on8lik ile görüşebilir miyim? (annenin adını daha önceden öğrendik...)
- tabi evladım (burada birden beliren samimiyete dikkat)

birkaç kez telefon ilk açıldığında bu diyaloğun sürmesine izin verin. tabi unutmayın gece aramıyoruz, gündüz arıyoruz ki anne yerine baba ile karşılaşmayalım.

4. adım: hal hatır sorma

yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, artık son haftadayız. dolayısı ile kendinizden emin olmanız gerekli. cesaretinizi toplayın ve fethetmek üzere olduğunuz kaleye en karizma bir bakışınızı atın:

- alo merhaba kırk8lik teyze ben dokuz8lik, nasılsınız?
+ teşekkür ederim evladım iyiyim sen nasılsın?
- ben de iyiyim sağolun, on8lik ile görüşebilir miyim acaba?
+ tabi hemen veriyorum.
- teşekkür ederim, iyi akşamlar size
+ sana da evladım.

ahizeden kısık şekilde "al kızım dokuz8lik arıyor. " sözünü duyabilmiş iseniz, kendinizi kale içinde saygıdeğer bir yere yerleştirmişsiniz demektir. hayırlı uğurlu olsun.

5. adım: kontrol (opsiyonel)

geride kalan 1 ayın sonucunda sevgilinin annesi tarafından iyi bir şekilde tanındığınızdan emin olabilirsiniz. fakat derseniz ki ben mükemmeliyetçi birisiyim, müşkülpesentin önde gideniyim, bu mekanizmanın hangi verimlilikte işleyip işlemediğinden emin olmak istiyorum, o halde durumun sağlamasını şöyle yapacaksınız.

sevgili ile tuz biber tadındaki tartışmaların birinin ardından tartışma konusunu tekrar açın:

dokuz8lik: geçen gün kavga etmiştik ya hani?
on8lik: evet..?
dokuz8lik: annene anlattın mı?
on8lik: evet anlattım ama, sen bana öyle dediğini anneme söyleyince, oh iyi olmuş dedi bana. iyi yapmış cocuk, bre akılsız kızım benim dedi.
dokuz8lik: nihahah tam istediğim gibi.
on8lik: efendim?
doku8lik: şey... yok bişi aşkım.

işte gördüğünüz gibi artık annenin gözünde, kızı ile ilgilenen kalender delikanlılardan birisi oluverdiniz.

editör notu: anlattığım bu yöntem ortaokuldan lisenin nerede ise sonlarına kadar bütün sevgililerimin annelerine uygulamış olduğum yöntemdir. gerçi artık bu iş çağrı cihazı ile başlayıp cep telefonuna kadar giden yolda bazı sektelere uğramış olabilir, ama zamanında fazlası ile görevini yapmıştır. hani bir gün, teknoloji tersine işlemeye başlar da biz de küçülüp cebe girecek yaşlara geri döneriz, o zaman gerekli olur diye yazdım bunları buraya.

devamını okuyayım »
06.09.2006 01:03