dortatli

  • 5831
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

pkk'lıların türklerden empati beklemesi

valla bazen kedilerin köpeklerin yerine hatta öldürmeye çalıştığım hamamböceklerinin yerine kendimi koyduğum oluyor ancak paragraflarca yazı yazıp pkk'ya pkk diyemeyen ve "devlet de bunları yaptı bize!" diye yaptıkları şeyleri temize çıkarmaya çalışan bir canlı sürüsü yerine kendimi koymam zor oluyor. biyoloji derslerinde parazitler konusunu işlediğimde de aynı sıkıntıyı yaşıyordum.

düşünsenize, daha göreve başlamamış bir yaşındaki çocuk babası ibrahim barış yurtseven'i markette sivilken öldüren canlıların yerine kendinizi koyabilir misiniz, ya da 20 sene önce yapılmış hataları bahane ederek 30 yıldır terörist eylemlerde bulununanlar yerine? sözlüktekilerin bile mantığı aynı, "bize zamanında bok yedirdiler! bizim insanlarımızı öldürdüler! bizim insanlarımıza işkence yaptılar!". peki parazit kardeş, zamanında senin insanlarına bok yedirilmesinin cezasını niye ben çekiyorum? ayrıca bunca senedir ülkenin ebesine atladınız, ne zaman doyacaksınız? üstelik resmi olarak da devletten zaten yararlanıyorsunuz, benim asla alamayacağım yardımları 20 sene önce olan olayların etkileri nedeniyle devlet doğuda yaşayanlara veriyor zaten (her çocuk için ayrı veriyor üstelik, zaten o sebeple bir sürü çocuk yapıyor doğudaki insanlar). ama siz bu yardımları türk milletine silah çevirerek kullanıyorsunuz. bu mu sizin adalet anlayışınız? bu mu sizin o sürekli bahsettiğiniz "insanlığınız"?

tabi ben burada bu insanlardan birine soru soruyormuş gibi yapıyorum, gerçekte sorsam muhtemelen elinde silah beni öldürmeye çalışır, adalet anlayışları bu çünkü, karşı tarafı susturmak.

tanım: 1980lerin yöntemlerini kullanan, 1980lerin ürünü bir parazit sürüsünün empati bekleme durumu.

devamını okuyayım »
04.10.2014 09:33