fiddy

  • 185
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

bilgisayara oyun yüklemenin artık işkence olması

bildiğim en kullanıcı dostu programlardan biri olan steam'i kullanamayan kişilerin (origin ve uplay çöp ama, ona katılıyorum) nasıl olup da zamanında "yok direct x yok driver güncellemesi, yok bilmem ne, yok cd yok crack, şuradan al buraya kopyala, şu dosyayı yan dosyaya yedekleyip amuda kalk besmele çek çalıştır" ayarındaki yüklemeleri yapabildiğini merak etmemi sağlayan başlık.

oyun endüstrisine saygılıyım ve sikko firmalar (bkz: ea) (bkz: ubisoft) olmadığı sürece orjinal oyun almaya özen gösteren biriyim. fakat 2000lerin başında geçtim orjinal almayı tercih etmeyi, orjinal cd'leri bile bulamıyorduk. ben küçük bir şehirde büyüdüm, ki büyük şehirlerde de durum çok daha iyi değildi.

büyük bir heyecanla bulduğum orjinal gta: vice city cd'sine (ki bir ufak oyun 2 cd'ydi hey gidi) paraları bayılıp, daha sonra oyunu çalıştırmak için gereken 2. cd'm çizildiği için sadece kısa bir süre oynayabilmiştim, oyunu bitirememiştim.

kaç kere bilgisayarımın cd-rom'u yüzünden orjinal cdleri çalıştıramadığım oldu, cd kutusunun içindeki kağıtta serial kodlar oluyordu, o kağıt kayboldu diye kaç oyunum heba oldu bilmiyorum.

gta: vice city'yi geçen sene, gta v hariç tüm gta oyunlarıyla birlikte 15tl'ye aldım, arada bilgisayarım bile çöktü, oyunum (save dosyalarıyla birlikte) sapasağlam duruyor.

şu an tam olarak iki (2) tıkla istediğim oyunu hiç sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma kurup oynayabiliyorum. 10 yaşındaki fiddy'ye bunu söyleseniz mutluluktan ağlardı. nitekim şu anda da oyun tanrılarına şükrediyor.

devamını okuyayım »
13.07.2016 01:15