fortuitus

  • delikanlı (449)
  • 608
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

shell

yer merdivenkoy shell zaman 3 ay kadar öncesi.
40 km (bkz: bagcilar) ötedeki hastaneye yetişmeye çalışıyorum.benzin ışığı yanıyor.girip benzin alacağım.pompacıya 100 ytl diyorum saçlarımı savura savura kasaya gidiyorum.beklemeyeceğim ya ödüyorum 100 ytl'yi geri dönüp pompacıya veriyorum.adam alıyor.arabama biniyorum aklıma geliyor eşim pompa fişini muhasebeye veriyor.pompacıdan pompa fişi istiyorum işte o zaman adam -aa siz 100 ytl mi dediniz ben yanlış anlamışım diyor 90 ytl lik pompa fişi veriyor ve 10 ytllik daha benzin koyuyor özür diliyor ben de aaa önemli değil insanlık hali hepimiz hata yapabiliriz diyorum.bir de camları sildi diye bahşiş veriyorum.

bir arkadaşım bunun çok sık yapılan bir şey olduğunu söyleyince ise boğa kanım (bkz: boga burcu) kabarıyor inanılmaz sinirleniyorum.o verdiğim bahşiş yüzünden uykularım kaçıyor.

bugün yine benzin ışığım yanıyor yine aynı yere ama bu kez bilinçli giriyorum.merak ediyorum aynı şey başıma gelecek mi diye. dejavu 100 ytl ,saçları savur,kasaya git.
kasada bekliyorum ekranda 100 ytl yok benim araba 90 da kalıyor yine.kasa görevlisine soruyorum.yanlış anlamıştır diyor biraz pişkin biraz bozuk.daha önce de bunun olduğunu söylüyorum susuyor.pompa görevlisinin adını alacağımı şikayet edeceğimi söylüyorum.cevap yok.

arabanın yanına gidiyorum.pompaya bakıyorum ekranda 100 ytl yazıyor.fişi uzatıyorum.100 ytl adamın tepkisini bekliyorum.tepki yok.fiş cebe giriyor.o zaman -sen ne kadarlık benzin koydun diyorum adam atlayıp pompa fiyatını değiştiriyor 90 diyor.pompa fişi istiyorum 90 ytl çıkıyor.tartışmaya başlıyoruz.kasa görevlisi olaya müdahil olmuyor diğer pompacılar bizi yakından ilgiyle izliyor.adama sistemli bir hırsızlık (bkz: hirsiz) yaptıklarını söylüyorum bana orda 90 yazıyor sana 90 ytllik pompa fişi verdim sen gidip kendin 100 ytl ödemişsin diye pişkince cevap veriyor.bu denli cesarete-önümde 100 ü 90 yaptı- artık şaşırmaktan başka bir şey yapamıyorum.

bu konuyu shell'e ve çeşitli gruplara yazdım öğrendim ki bu gerçekten de sistemli bir olaymış.şu an için yapılabilecek en doğru şey depoyu doldur deyip belli bir miktar söylememekmiş.ve pompanın başında beklemekmiş.yani benim eşime sürekli söylediğim

-sende hiç akıl yok mu? ne diye ne kadar ödeyeceğim bakayım diye pompacının başında bekliyorsun.bi miktar söyle boşuna bekleme.

lafları imiş asıl akılsızlık.

devamını okuyayım »
06.06.2007 11:25