freischen

  • 1802
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

türk müziğinde şehri yakma fantezisi

türk pop ve/veya fantazi müziğinde aşık ama çaresiz adamların tercihi. neron kompleksi denilebilecek türden bir sapıklığa dönüşmüş durumda. olaya bak arkadaş benim evim, hanem senin hastalıklı aşkın yüzünden niye yansın.

üşenmedim google'da küçük bir araştırma yaptım kim bu sapıklar diye; yazık ki şehri yakma fantezisi oldukça eski. işte ümit besen. şarkının ismi bile kirli planları gizlemeye tenezzül etmiyor: yakarım bu şehri.

tam da şüphelendiğim gibi ekolün en önemli temsilcilerinden biri ibrahim sadri. sensiz kalan bu şehri yakmayı çok isterdim gibi uzun ve bereket versin plan aşamasında kalan bir niyet beyanında bulunmuş.

sevdim ama sonu yoktu isimli şarkısıyla rafet el roman da kişisel meseleleri için şehrimizi ateşe vermeyi tercih edenlerden.

ve işte devran çağlar. kendisinin şehri yakacak kadar sıyırması için sevdiceğinin başka biriyle evlenmesi gerekiyor. yakarım bu şehri evlendiğin gün adlı çalışması adeta bir ültimatom niteliğinde.

suç duyurusu niteliğinde edit: şimdi soruyorum olur da bu sapıklıklardan etkilenen delişmen gençlerimizi zaptedemezsek sorumlu kim olacaktır? yarın, öbür gün toygar hamza mahallesinin kara sevdalı berber çırağı süleyman dellendiğinde kimin yakasına yapışayım. yetkilileri göreve çağırıyorum.

devamını okuyayım »