karakter dedigin turkce olur

  • 165
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

sözlüğü liselilerin basması

bazı yazarların yazdıklarına baktığımda, gerçekten gerçekleşmiş olabileceğini düşündüğüm durumdur. bazı arkadalarımız sırf farklı görünme çabaları yüzünden akıl almaz konularda akıl almaz şeyler yazıyor.

şimdi ben elhamdülillah müslüman'ım. oruç ile ilgili, ibadet ile ilgili; bunun yanında hakkında bilgim, fikrim, kanaatim olduğunu düşündüğüm şeylerle ilgili yazılar yazıyorum. bu bir gözlem olabiliyor, bir hatıra, bir akademik bilgi vs...

ateist değilim, müzikten radyoda üç beş şarkı dinlemek dışında anlamam, vs.. gidip de bilmem ne müziği dinleyen adama: "ulan o adam dinlenir mi, bik bik bik" diye ötmüyorum. dinleyen dinlesin kardeşim. ben de dinlemem olur biter.

bu atesitlerin bir üstadı mı, fikir önderi mi ne vardı. hatta sonradan adam yanıldığını itiraf etti falan da dediler. ne o adamı tanırım, ne adamın hakkında girip bir dünya laf ederim. adam bence dikkate alınacak bir tip değil ki!!! ayrıca bu adam hakkında gidip de esip gürlemeye başladığım zaman bir tane gerçekten ateizmi bilen, anlayan, tahlil eden birisi çıkar:"kardeşim sen bu konu hakkında bomboş bir adamsın" der; ben de göt oluşların en büyüğünü yaşarsam bu sözlükten gitme zamanım çoktan gelmiş demektir. hatta bana direkt demese de bir altımdaki entry'de herkesin benim bu konuda ne kadar boş konuştuğumu gösterecek şeyler yazsa yine yerin dibine batarım.

ancak bakıyorum da bazı liseli ergen tipler, özellikle ateist olduklarını vurgulamak için bütün dini meselelerin konu olduğu başlıkta yazılar yazıyorlar. sebep farklı görünme çabası. halbuki çık kendi davanı anlatan başlıklar altında yaz. hem bilmeyenler eğer okurlarsa (benim gibi) birşey öğrensin; hem de saçma sapan tartışmalar yaşayıp da insanların kutsallarına laf atan karaktersiz bebe görünümünden kurtul.

bu şekilde hareket eden vatandaşları liseli ergen diye adlandırmamın sebebi ise:
(bkz: #19969471)

devamını okuyayım »
11.08.2010 14:16