levjamin

  • 246
  • 21
  • 2
  • 0
  • dün

honda civic

insanların binmeden, kullanmadan sokakta görüp eleştiri yağmuruna tuttuğu otomobildir.

bu otomobil ile ilgili donanımsal olumlu olumsuz eleştirilerimi daha önce yazmıştım(bkz: #97828965) . şirket aracı olarak dizel otomatik executive versiyonunu kullanmaktayım. kendim seçerek ve rakiplerine göre avantajlarına dayanarak otomobili satın aldım.

c sütunundaki problem çok abartıldı. 3 yıl bu sektörde yöneticilik yapmış biri olarak söylüyorum. en güvendiğiniz markalarda öyle sorunlar veriyor ki otomobiller, bu çok masum bir hata olarak kalıyor. belki honda da süreci iyi yönetemedi ancak çözüldü ve güvenlik ile ilgili hiç bir açığı yoktu bu hatanın.

bu otomobilin kullanıcı kitlesi biraz geniş onu kabul etmek lazım. çok çok kötü modifiye edilmiş olanlarına yolda her gün maruz kalıyoruz ve bu da algıyı haklı olarak inanılmaz düşürüyor. özellikle 1.6 atmosferik motor ve cvt şanzımanlı hantal denilebilecek bir araca çakma olduğu uzaydan bile belli olan çift egzoz takmak neyin kafasıdır bilmiyorum. bakınız, kızlar buna bayılmıyor, arabadan anlayanlar da gülüyor. sadece o görüntüden siz ve onu takıp para kazanan aksesuarcı memnun.

dizel otomatik için konuşmak gerekirse 9 ileri zf şanzıman ve 300nm tork yeterli ve keyifli bir sürüş sağlıyor. spor modu güzel oranlanmış ve araç sürekli tetikte, hızlı ve güzel tepkiler veriyor. konfor ve yol tutuşu sınıfına göre oldukça iyi.

bu aracı bu kadar abartmaya gerek yok, mustang eleştirir gibi eleştirmeye de gerek yok. tasarımı cesur, orta sınıf, yeterli bir aile aracıdır.

devamını okuyayım »