liku it

  • 1727
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

zeytin dalı harekatı

hala seçim muhabbeti yapan embesilleri gördüğümüz başlıktır. az uzayın artık, en başından beridir kimse sizi de fikirlerinizi de umursamıyor. söz konusu vatan olunca birleşiyor olmamız sizi kudurtuyor. esas derdiniz bu. ama dediğim gibi boşuna içinizdeki kusmukları saçmayın etrafa, kimse sizi umursamıyor artık.

operasyon ile ilgili önemli gelişmeler oldu bugün. hem tsk, hem de cumhurbaşkanı tel rifat'ın da dahil edileceğine dair emareler verdi. tel rifat'ın da dahil edilmesi, hem afrin'in hem de el-bab'ın güvenliği için elzemdir. allah askerlerimize güç, kuvvet, kudret versin.

unutmadan, pkk'nın itlerine de bir hatırlatma yapmak isterim. fransızların bir arabası vardı hani, görünce it gibi korktuğunuz. hah işte onları suriye'de de kullanmaya başladılar artık.

bilgisi olmayan arkadaşlara da konudan kısaca bahsedelim. "kıyam hareketi" adı altında bir grup var. gün aşırı pkklı bir sözde yöneticiye suikast düzenliyorlar. hareketi mit'in deteklediği iddiaları var. twitter'da kısa bir aramayla bugüne kadar kimlere suikast düzenlediğini görebilirsiniz.

(bkz: düşmanımın düşmanı dostumdur)

edit: eklemeden geçemedim. askerlerimiz hem havadan, hem de karadan ırak'ta da operasyon yürütüyorlar. sınırından içeriye doğru 10-15 km aralığında operasyonlar yapılıyor. hayvanların mağaraları teker teker temizleniyor. uçaklarımızın vurduğu itlerin de arkasından "tsk sivilleri vuruyor" diye açıklamalar geliyor. it sürüsünün bu defa kaçışı olmayacak. bugün şengal'den tıpış tıpış kaçanlar elbette daha kuzeyde karşımıza çıkacaklar.

devamını okuyayım »
25.03.2018 23:38