miragefire

  • 1031
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

5 alman kurdunun güvenlik görevlisini öldürmesi

bu olayda fabrika yetkilileri, varsa köpeklerin bakicisi/eğitimcisi ve uyuyan güvenlik görevlisi suçludur. ülkede zaten ne doğru gidiyor ki, haber sitelerine her baktığımızda bir son dakika, bir facia haberi oluyor.

gencecik, 23 yaşında taze evli bir çocuk acılar içinde, korku içinde saatlerce yaralanarak ölüyor; korkunç bir şey. allah ailesine sabır versin. görüntüler ayrı acı, mesai arkadaşının ifadesi ayrı acı.

hayvanların doğasında olduğu soylenmis; tehlike vb sezerse hatta kimileri anılarını anlatmis, hiçbir şey yokken de saldirabiliyorlar. ışte bu yüzden sokakta hayvan olmamalı. ne işi var yahu kedinin köpeğin sokakta? madem onlar da çöp karistirmaktan memnun değiller, hastalık taşıyorlar ve tehdit olusturuyorlar, devlet bunlar için şehir dışında rural alanlarda barınakları yapmalı, veteriner ve bakıcı istihdam etmeli ve sıkı denetim yapmalı. şehirlerdeki barınakları görüyoruz, gönüllüler olmasa acınacak haldeler, o garibanlari öyle görünce sokakta olsunlar daha iyi diyoruz, o derece.

sokakta hayvan olmamalı, doğal ortamları oluşturulmalı, kafesli barınakları değil geniş araziler ayrilmali, hayvan sahibi olmak da neredeyse evlat edinmek gibi prosedürlere tabi tutulmalı. ortalık hediye diye alınıp sonra terk edilen golden kaynıyor.

ınsanlarin artik köpek kovaladı, sokakta köpek çetesi gördüm gibi anıları olmamalı. her canlı huzurlu ve rahat yaşamalı, kendine layık olan yerde.

edit: auto correct

devamını okuyayım »
06.11.2014 22:03