morales

  • 368
  • 267
  • 93
  • 4
  • bugün

alka seltzer

aşırı alkol alıp ertesi gün rezil olmadan uyanabilmek için bundan 2 taneyi suda eritip içen bir tanıdığımı beyin kanaması sebebi ile kaybetmemize sebep olan kan sulandırıcı. tekrar ediyorum kan sulandırıcı aspirin içeriyor. doğal olarak alkolün kanı sulandırıcı etkisine aspirinin kan sulandırıcı etkisi de eklenince sonuç hiç iyi olmuyor.

merhum olan yakınım fırıncıydı. pastanesi vardı. arkadaşları ile mangal sırasında bir adet 50'lik rakı içiyor. yarın iş günü olduğu için de oğlunun anlattığına göre eve geldiğinde 2 adet alka seltzer eritip içiyor.

uykuda vefat etmiş. inceleme sonrası beyin kanamasından vefat ettiği anlaşılıyor.

polis, beraber içtiği arkadaşlarını sorguya çekiyor. narkotik bir madde kullanıp kullanmadıkları vs bir sürü sorgu sual sormuş bunlara.

yani demem o ki, alkol ile yanyana gelmemesi gereken bir madde aspirin. hele aşırı alkol ile asla !

ne küfelik olacak kadar için, ne de buna güvenin derim. sakın ha !

ağzınızla için yeter. fazla kaçırdıysanız da o baş ağrısını çekin derim. bir daha o kadar içmemeniz gerektiğini anlarsınız.

altı üstü birkaç saat sürecek başağrısı veya bulantı yüzünden beyin kanaması, mide kanaması gibi son derece ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkaracak bir ilacı içmek ve zaten alkol yüzden mahvolmuş karaciğeri bir de ilaç içerek iyice yormanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. limonlu maden suyu iç yeter.

devamını okuyayım »
05.06.2017 21:06