oyvind

  • şekerpare (699)
  • 974
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

belediye otobüsünde hırsla arkaya yürüyen insanlar

kanımca otobüslerde arkaya doğru ilerlenmesi gerektiği yönündeki ısrarlar otobüsün arkadan öne doğru dolmaya başlaması değil otobüs içerisinde bir sirkülasyon oluşması, sürekli önden arkaya doğru bir insan akımının gerçekleşmesi amacı taşır. bunun sebebi de yanlış bilgilendirilmesi isem belediye otobüslerindeki akbilin yolcuların oluşturduğu bu akımdan elde ettiği enerjiyle çalışıyor olmasıdır.

bu nedenle `belediye otobüsünde hırsla arkaya doğru yürüyen insanlar`ın yapılan uyarılara itaat edip yine de yanlış bir şey yaptıkları düşünülebilir. çünkü eğer otobüse binen herkes hırsla otobüsün arkasına doğru yürürse otobüsün boş olduğu ilk anlarda normalde ortaya çıkmayacak bir akım ortaya çıksa da otobüs dolmaya başladığında ilerleyecek mesafe kısalacağından elde edilecek akım miktarı azalacak, bir süre sonra da sıfırlanacaktır. yapılan araştırmalar bu kaybın başlarda elde edilen ekstra akım tarafından kompanze edilmediğini göstermektedir.

yine de hırsla arkaya yürüyen insanların hepsini toplu taşımacılığa ihanet etmekle suçlamak yanlış olur. çünkü bu insanların bazıları bırakın ihanet etmeyi toplu taşımacılığın neferleridir. bahsettiğim bu bazıları iettnin akbil bürosunda görevli kimselerdir ve otobüslerde sirkülasyonun devamlılığını sağlamakla yükümlüdürler, hırsla arkaya doğru yürümeleri de otobüsün arkasında tüm otobüse hakim daha iyi bir perspektif yakalanabildiğindendir.

devamını okuyayım »