oz dionysos

  • 420
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

trabzon'daki işkence iddiası

29 ekim 2004 tarihli ntvmsnbc deki bir haberin basligi. simdi her haberden baslik mi olur, ya da yasanilan her iskenceyi yazsak sozlugun kapasitesi kaldirmaz diyen sozluk yazarlari killanmasin. bu haberde ilginc bir sey var. once bir haberi nakledelim:

http://www.ntvmsnbc.com/news/293747.asp?0m=-16u
"trabzon’da aydın ay isimli kişi, tinercilerden kaçmak için sığındığı karakolda, sabaha kadar işkence gördüğünü iddia etti. aydın ay, tinerci çocukların kendisinden para isteyerek sıkıştırdıklarını, kendisinin de onlardan kaçarak karakola sığındığını söyledi.
ay, karakolda yaşadıklarını ise şöyle anlattı: “üç polis benim üzerimi soydu. yumurtalıklarımı sıktılar, tuvalete attılar, elektrik verdiler. gece geç saatlerden sabaha kadar işkence gördüm (...) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan trabzon emniyet müdürü ramazan akyürek, aydın ay’ın işkence iddialarını yalanladı. emniyet müdürü, aydın ay’ın söylediği gibi tinercilerden kaçtığı için karakola sığınmadığını hırsızlık suçundan arandıği için gözaltına alındığını söyledi."

burada emniyet mudurunun aciklamasi cok ilginc. vatandasimiz tinertciden kacmamakta, hirsizlik sucundan aranmaktadir durumuna vurguyu yapmis, iskencenin gerceklesmedigine degil.

devamını okuyayım »
29.10.2004 18:35