pakizeheryerde

  • 36
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

noyan keskin

"40.000 liraya spor araba" başlıklı son videosunda, bir galericiye ait alfa romeo gt tanıtmaya çalışan*, ama çok da başarılı olamayan yutubır.

öncelikle, aracın 2.0 ve 3.6 motor olarak ülkemize geldiğinden bahsediyor, yanlış. gt ülkemize 2.0, 3.2 ve 1.9jtd motor seçenekleri ile geldi*, 3.6 diye bahsedilen motor alfa romeo brera q4'e ait.

vites şaftının güzel olduğundan bahsediyor, videonun ilerleyen saniyelerinde. "pardon, topuzu" diye düzeltiyor, amma velakin şaft ile vites topuzu arasında ne gibi bir bağlantı kuruyor, şaşırtıcı.

yine işbu videoda, 2.0 jts motora sahip araca, "motorun benzinli olduğu için uyumlu olduğunu vurgulayarak", lpg taktırılabileceğini söylüyor. ancak bilmediği nokta şu ki, bu araca lpg kiti üreten şirket sayısı bir elin parmağını geçmediği gibi, lpg uyumunun (motor direkt enjeksiyonlu olduğundan) muhteşem olması imkansız.

bir diğer nokta olarak, gt ile bir şekilde yolu kesişmiş her petrolhead'in bileceği, o harika oturma pozisyonundan bahsetmeyişi. hadi alfistiyi geçtim, bu arabaya binen ve "otomobilin hayatındaki en büyük tutkusu olduğunu belirten" her kişi, bu aracın en büyük numarasının oturma pozisyonu olduğunu rahatlıkla söyler, söylemeli.

son not, alfisti italyanca'da alfa romeo'yu sevenler demek, çoğul yani. alfistiler, komik kaçıyor.

devamını okuyayım »
11.02.2018 18:03