pardon siz kimsiniz

  • 477
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

iphone 6

eski bir htc ve lg g2, yaklaşık 6 aydır da 5s kullanıcısı olarak hem apple hem de android fanboy'larına söyleyeceklerim var:

sevgili apple fanboy'ları;

bugüne kadar "büyük ekran yapmak çok basit ama en ideal ekran boyutu bu" diye diye gaz verdiği insanlara, şimdi kalkıp "ekran boyutunu 4.7 inç yaptık" demek benim gözümde müşterisini aptal yerine koymak demektir. ayrıca samsung, htc ve lg'ye "siz haklıymışsınız abi" demektir bir nevi. zaten 6 plus diye bir model ekleyip büyük ekran isteyen müşterilere hitap ediyorsun. e o zaman 6'nın niye boyutuyla oynuyorsun?

ikincisi şu "android çok karışık ya" demeyi bırakın artık. bana göre de ios android'e göre çok tek düze. android ios kadar kısıtlamıyor sizi. telefon kullanımı olarak sınırlarınız daha geniş. günde yarım saat kurcalasanız telefonu bir haftaya çözersiniz zaten. 2000'lerin başı gibi "nokia menülerine alışığım ben. başka kullanamam" zihniyetine gerek yok şu çağda.

üçüncüsünü ise çok kısa keseceğim: nfc yok dediniz ee ne oldu şimdi?

sevgili android fanboy'ları;

şu apple'ı "ya hala 1 gb ram kullanıyor adamlar." veya "oha bu devirde hala 8 megapiksel kamera koymuşlar." gibi şeylerle eleştirmeyin ne olur. adamlar su gibi akan bir işletim sistemine sahipler. 1 gb ram o yüzden fazla fazla yetiyor zaten şu an için. kamerası içinse bir şey demiyorum. telefon kamerasıyla harikalar yaratma gibi bir derdim olmadı hiç. 5s'in kamerası bana yetiyor da artıyor bile.

"32 gb çıkarmamış adamlar. direk 64 gb kakalıyor millete" demenin de bir faydası yok. adamlar 32 gb fiyatına 64 gb modeli koymuşlar neredeyse. apple'ın stratejisine göre müşteriye daha faydalı bile olmuş bana göre.

hem apple hem de android fanboy'larına;

telefon için birbirinizi yemekten bıkmadınız mı oğlum daha? hangisi daha çok hoşuna gidiyorsa git onu kullan. mesela ben 4s ve üstü kullananların iphone 6'ya geçmesini mantıklı bulmam. ama gidip iphone 6 alıyorsa bu kişi, kendi tercihidir. güle güle kullansın. hatta bana 5s hediye gelmeseydi ben hala lg g2 kullanıyor olurdum ve de hala mutlu olurdum. çünkü kafayı telefonla yemedim çok şükür. takım tutar gibi bağlanmıyorum bir markaya. siz de takım tutar gibi bağlanmayın oğlum şu markalara. adamlar bizi sike sike para kazanıyor, sen onlardan çok mücadele veriyorsun onların en iyi olduğunu kanıtlamak için. toplum olarak psikolojimiz hiç iyi değil yeminle. sakin olmayı unuttuk.

devamını okuyayım »
10.09.2014 11:15