rahatsiz

  • azimli
  • tadına doyum olmaz (750)
  • 2250
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

yapılmış en aptalca dalgınlık

bazı hikayeler cidden fıkra gibi olabiliyor, "başkası anlatsa inanmazdım" cinsinden oluyor.

2 kisi elden dusme bir serce'yle erzurum'a yola cikiyorlar (bu kisilerin elden dusme bir serce almak zorunda kalmalari ve erzurum'a gitmeleri de ayri bir hikaye)

serce'nin hicbir seyi calismiyor, gecenin bir vakti karlı havada donmamak icin kat kat sarinmis gidiyorlar.
camlar bugulaniyor, sercenin durumu vahim oldugundan goremiyorlar dısariyi, gene de gitmeye çalışıyorlar. doğal olarak 50 - 60 km hızla falan gidiyorlar gecenin yarisi. her yer kar, buz zaten.
sonra karsidan tek far geldiğini görüyorlar. yol da dar bir yol ve bu tek far gayet emin bir sekilde ustlerine dogru geliyor. arabayı kullanmayan eleman kullanana "olm yavasla ya! bu ustumuze geliyor! tek fari calismayan kamyon mudur nedir?!" diyor tedirginlikle.
dışarıyı göremeyecek kadar vahim durumda olduklarından dolayı üstlerine gelen fardan iyice tedirgin oluyorlar, hızlarını 40'a dusuruyorlar.

bu far ustlerine dogru gelmeye devam ediyor, bunlar iyice "noluyoruz ya" diye tırsıyorlar. hızlarını 20lere dusuruyolar. dısariyi gormeye calisirarak gitmeye devam ediyorlar, far yavas yavas yaklaştıkça hızlarını iyice düşürüyorlar.
10-15 km hızla giderken far yanlarına kadar geliyor ve camlarına da tık tık vuruluyor.
bunlar anlamıyor giderken nasil oldu bu diye. hiçbir şeyi çalışmayan serçe'nin camı da bozuk, açamıyorlar, kapıyı açıyorlar.
bir bakıyorlar elinde fenerle bir polis.
polis: "50 dakikadır kara saplanmis gitmeye calisiyorsunuz" diyor.
elemanlar da gittiklerini sanarken uzunca bir suredir kara sapli olarak boşuna tekerlek döndürdüklerini ve kamyon fari sandiklari seyin de polisin elindeki fener olduğunu anlıyorlar nihayet.

devamını okuyayım »
11.01.2004 19:58