telvin

  • 1499
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

taksim trio

klarnette husnu senlendirici , bağlamada ismail tuncbilek ve kanunda aytac dogan'ın oluşturdukları yeni triodur.

üç adet renk enstrumanın hiç bir alt yapı olmadan sadece enstrumanları ile birlikte stüdyoya girip kayıt yapmasıyla oluşacak bir albüm hazırlamaktadırlar. nisan 2007-mayıs 2007 tarihleri sularında ilk albümlerini yayınlamayı planlamaktadırlar.

bu proje üç sanatçı içinde uzun zamandır hayal olan, akıllarında yapmayı hep istedikleri albümün hayata geçmesidir.

ismini sanırım ya istanbul taksim'den ya da türk müziğinde kullanılan taksim den almaktadır.

hüsnü şenlendirici içlerinde en popüler kişi olarak albümün lokomotifi olacak gibi görünüyor. ancak ismail tunçbilek'i ve aytaç doğan'ı tanımayanlar için onlarında ne kadar üstad icracılar olduğu ortaya çıkacaktır.

çıkacak olan albümde sadece müzik cdsi değil ayrıca dvd ye aktarılmış görüntüleri de olacakmış. genel olarak stüyyo çalışmalarının görüntüleri olacağı rivayet edilse de babylon da verecekleri konserlerinde görüntülerinin bulunması olasıdır. sadece stüdyo çalışmalarının dvd ye aktarılmamasının sebebi, dileyicinin/ izleyicinin sürekli aynı mekanı görmekten sıkılacağı düşüncesidir.

uzun yıllardır birlikte müzik icralarını sürdüren bu üçlü birbirlerini çok iyi tanımaktalar ve biri diğer ikisinin ne zaman ne çalabileceğini önceden tahmin edebildiği için çok fazla proavaya gereksinim duymamışlar. zaten ismail tunçbilek ve aytaç doğan hüsnü şenlendirici'nin orkestrasında da çalışıyorlar.

çoğunlukla belirli ezgiler üzerinde makamsal geçişler ve solo entruman icrasının bulunması muhtemeldir. emprovize arabesk bir albüm bizleri beklemektedir.

ismail tunçbilek bir roportajda çıkacak olan albüm için "güzel olacak inşallah" demiş, aytaç doğan "hayırlısı olsun" demiş, hüsnü şenlendirici ise çok uzun konuştu , heyecanını dile getirdi bundan mütevellit onun dediklerini yazamıyorum.

son olarak belirtmek isterim ki ;
geldi bahar aylari gevser gonul yaylari

devamını okuyayım »
19.03.2007 11:23