ugandali helen

  • 479
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

kara para aşk

ilk bölümünün birkaç sahnesine denk geldiğim atv dizisi. o arada dikkatimi ceken seylere gelince..
başrolde oynayan tuba buyukustun'un, babası öldüğünde, tırnaklarında kırmızı oje vardı. ertesi gun cenazede o tırnaklar matem moduna girdi ve kendisi karşımıza siyah ojeli olarak cikti. cok iyi düşünmüşler bunu. 40 yil dusunsem benim aklima bir yakinimin cenazesinde 'oje silip farkli bir renk surmek' gelmezdi.
ayrica, tuba buyukustun ortalıkta biraz bergen 1 - bergen 2, biraz da anime karakteri havasında dolaşıyordu. sacları sürekli yüzünün bir tarafinı kapatıyor ve tuhaf bir görüntü olusturuyordu.

ote yandan, nebahat çehre nasıl tek düze bir oyuncudur oyle. yillardir sesi, sacı, makyajı, kıyafeti, hatta karakteri bile hic degismiyor. kadincagizin kaderi yalida yasayan zengin anneyi oynamak anlasilan. ask-i memnu, ask, kara para aşk.. her dizide isim farklı fakat karakter aynı, cok üzülüyorum o yuzden kendisine. kocasini teshis etmek icin kizlariyla birlikte morg'a gittikleri sahnede, 'evden apar topar cikmis havasi verilen yukardan daginik topuzlu' saclar iyi de, o makyaj, allik, ruj falan ne oluyor anlamakta zorluk cekiyorum. yapmayin, biraz dikkat edin. zamaninda ugur dundar ile hulya kocyigit'in basrollerini oynadigi bir film vardi, iste hayat, orda ugur dundar hulya kocyigit'e film cekiyordu ve bu filmde hulya kocyigit koylu bir kadini canlandiriyordu. sahne oncesinde birton makyajla sete gelince de ugur dundar ona soylemedigini birakmiyor ve bir hisimla yuzundeki butun makyaji temizliyordu "boyle mi canlandiracaksin koylu kadinini?" diye. bu da ona benzer bir mesele aslinda. tamam her daim bakimli olmalarini anliyorum ama bir yere kadar, zira boyle aci bir gunde, bu kadar bakimli olmak insani gercekcilikten uzaklastiriyor.

devamını okuyayım »