• şu an bizim ofiste sanki 78 saattir devam ediyor cuma. bitmedi, bitemedi, bitemeyor. bir de nasıl yoğun nasıl yoğun anlatamam. çırılçıplak soyunup kendimizi 17. kattan aşağı atmak istiyoruz, marihuana çekmek istiyoruz, morfin basıp gebermek istiyoruz.
  • bir bitmeyen cumaya daha hoşbulduk bulunuyoruz. bilenler bilir, en son haziran ayında bizim ofiste "bu cuma niye bir türlü bitmeyor" diyerek kokain çekip belden alt yanını soyup camdan atlayanlar olacaktı ki son anda cuma bitti de eve gittik.

demin muhasebecimiz eko abinin yanına indim, "abi" dedim "sana da cuma günü hiç bitmiyormuş gibi geliyor mu?" dedim, kalemini kalemtraşa sokup 2 kez kısa ve sert çevirdi, "bugün cuma mı?" dedi. "evet" dedim. "ben hala salı sanıyordum" dedi. salıdan kapanmış ofise, o günden beri eve gitmemiş, sanki öncesi ve sonrası yokmuş, burada doğmuş ve burada ölecekmiş hissine kapılmış. "hayır burada doğmadın" diye haykırdım, "burada ölmene de izin vermeyeceğim" dedim, sinirden gözüm seğirmeye başlamıştı...masasındaki kar küresini alıp duvara fırlattım, geyik meyik paramparça oldu..."naaptın lan" dedi. "bitmeyen cuma" dedim..."bir virüs gibi içimize yayılıyor ve bizi sinir buhranlarına sürüklüyor" dedim. "ben buhrana girmekten imtina ederim" dedi, çayından bir yudum aldı, "sen de git elini yüzünü yıka" dedi.
    yıkadım geldim masama, değişen birşey yok. saat daha 12:20. bari sakız çiğneyeyim.
  • bitmeyen cuma, zırt diye biten haftasonu... farklı algılar sebeb oluyor bunlara tabi. çünkü niye?
    çünkü ski taşağına denk emekli dayıma sordum "dayı sana da haftasonu çok çabuk bitiyormuş gibi geliyor mu" dedim. "bilakis" dedi, kavundan bir lokma aldı ve haftasonunun tüm haftaya yayıldığı hissine kapıldığını ifade etti.
  • bitmeyen bir cuma'ya daha hoşgeldiniz.

saatler 15:00'ı gösterdiği andan itibaren bilgisayarımdan bir rapor bastım, dönüp çekmecemden bir sakız aldım, öğlen içtiğim kahve bardağını çöpe attım, telefonuma gelen reklam mesajı sildim, deriiin bir nefes aldım, başlığı buldum ve şu an bu entry'i giriorum ama daha sadece lanet olası 4 dakika geçti!

önümüzdeki 3 saat nasıl geçecek göreceğiz.
  • yeniden gösterime girmiş olan holivut filmi!
  • tüm sene çalışıp emeğinizin karşılığı olarak beklediğiniz primin sünnetsiz gavurların para hırsı yüzünden ödenmeyeceğini öğrendiğinizde geçmek bilmez...
    kapılar, dosyalar, masa üstündeki kalemler bile üstünüze üstünüze gelir... fenadır... hele ki bunu resmi yolla değil, muhasebe, finans, bordro gibi birimlerde çalışan arkadaşlarınızdan gelen bilgiler doğrultusunda netleştirmeniz süreci daha da geçmez kılmaktadır...
    işin komiği geçen seneye oranla %30 büyümüş bir kurumdaysanız, istihdam sayınız artmış, iş yükünüz artmış haldeyken...
    özetle zor süreçtir...
  • zaman ilerledikçe daha da ağırlaşıyor gün sanki, dakikalar 60-70-80 saniye diye büyüyor yaklaştığını sanırken gitgide uzaklaşıyor çıkış vakti,yürüyor yürüyor yerinde sayıyorsun
  • bitmeyen cumaya en büyük örnek, asfaltlardan sünmüş peynir gibi akan 27 mayıs 2005 cumanın bitmemesi`dir..

gerçekten halihazırda devleştikçe devleşti gün.. biraz sonra bize yatıya gelecekmiş...
  • işten çıkmak için masa başında saniye sayarken kabus gibi görünen cuma.
    örnek vermek gerekirse; hala bitemedi..
  • kimi zaman pazartesi gününden bile daha yoğun bunalti veren gün.
    (bkz: pazartesi sendromu)
hesabın var mı? giriş yap