• janet jackson şarkısı olanın girişinde enfes de bir büyük kedi kükreme efekti vardır hatta. ve başkalarının da yaptığını bilmeden, keşfettiğim için kendimi çok zeki zannetmeme sebep olan iki aksiyonumdan birini bu efektle yapmıştım.

(burdan sonrası anı..) sene 89-90 falan herhalde, new kids on the block'tan çıkıp bu şarkıyı bulmuş ve bayılmış taze ortaokul çocuğuyum. o vakitler internet, cep telefonu neyim yok, her türlü sapıklık mecburen ev telefonları üzerinden sürdürülüyor, ki bizim ev telefonumuza da abone olmuştu periyodik şekilde arayıp konuşmayan bir sapık. annem mi bağırıp çağırmadı, babam mı küfürler etmedi.. tık yok, adam sektirmeden arıyor, vazgeçmiyor. ben de bu efekti kullandım sapığımıza. müzik setinin hoparlörlerini ayırıp birbirine bakacak şekilde telefonun dibine koydum, sesini sonuna kadar açıp kaseti de tam şarkının girişine ayarlayarak pause'da bıraktım. telefon çalar çalmaz bir elimle ahizeyi kaldırıyor, bir elimle teybi çalıştırıyorum, kaplan mıdır puma mıdır bangır bangır kükretip çat telefonu kapatıyorum ve hemen düzeneği başa sarıp yeni aramayı bekliyorum. birkaç gün inatlaştık sapıkla böyle dülülü? röaröar!, dülülülü? röararar.. ama sonunda annemi aramış bir komşu teyzeye inen inmeyi saymazsak, masrafsız ve garantili şekilde bezdirdik sapığımızı. babam beni tebrik edip ödül olarak kasetçiden karışık kaset yaptırdı, içinde u cant touch this, i've got the power, still loving you falan vardı.
  • eskişehir'de hatboyunda, eski kanatlı fırınının 1 arka sokağında bulunan, küçük, samimi, süper kahveler yapan mekan. fiyatlar da uygun, ne içersen bardağı 5 lira. kahveleri kendileri harmanlayıp kendileri taze çekiyorlar her sipariş için. gidin, götürün, sevin sevdirin. kahve çok güzel bişey, gidin adam gibi yerlerde için. 8'i 1 arada içip içip "ay kehvem geldi" demeyi de bırakın lan.
  • bir erkegin iki kadini ayni anda sevebileceginin orneklerinden yarisidir bu karakter. bir erkegin hayatinda - super kahraman spidey kardes olsa bile - mary jane watson ve black cat gibi iki kadin oldugu zaman tabi tercihini yapamayarak ikisini de sevecek, kolay mi boru mu boyle tercih yapmak, biri tanrilar tanricasi tapilasi redhead mary jane, oburu gerek super kahraman hayatinda seksapelitesi ve gucuyle birlikte black cat olarak gerek normal hayatinda zarifligi ve cekiciligiyle felicia hardy olaraktan sevdirir kendini, baglandirir. hikaye orgusunde eksik kalmis tek sey ise spider kardesimle gercek hayatlarindaki kimliklerini paylasmamalari olmustur ki, o da fazlasiyla icte kalmis bir olaydir, bosuna arada platonik platonik takilttirtirmistir. - 1994 spider-man serisi icin-

ayrica spider-man film trilogy'sine senaristler tarafindan katilmayarak uzmus bir karakterdir kendisi. kanli canli karsimiza dikseler ne guzel olmaz miydi? cok da guzel olur idi.
  • genelde bayan vokalleri dinlerken şarkı her ne anlatıyor olursa olsun cinsel bir çağrışımdan çok vaadedilmemiş bir hüznü yahut güneşli akşamüstlerini özümsemeyi tercih ettiğimi belirterek, ne dediğini kesinlikle anlamadığım bu hanımefendilerin şarkıyı fazlasıyla erotik kılan tonlamaları bulunduğuna dikkat çekmek isterim. oysa ki şarkının kadının erkeği ya da bir başka kadını arzuladığı alışık olunan teşhirci sekse davet sözleri içermediği ingilizce çevirisinde açıkça görülmekte. televizyonda gözümüzün içine sokulmaya çalışılan kadın figürüne dayalı görsel haz sunma çabasındaki videolara ve bariz bir ölçüsüzlükle sapkın tekliflerde bulunulan, genelev estetiğindeki şarkı sözlerine gerek olmadan işitsel algılarla hormonların harekete geçirilebilmesinin mümkün olduğunu kanıtlar nitelikte. [ladytron] [velocifero]
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

slushai me
    uniniyata zabravi
    chui, za sinite skali si pripomni
    nov pat vseki den napred nameri
    kak obichashe da se katerish
    kotkata v orel dnes prevarni
    (utro moe...)
    izvan kartata da izleti
    (utro moe...)
    s badeshteto si ako igraesh,
    (utro moe...)
    da e ot men

slushai me
    uniniyata zabravi
    chui, za sinite skali si pripomni
    nov pat vseki den napred nameri
    kak obichashe da se katerish
    kotkata v orel dnes prevarni
    izvan kartata da izleti
    s badeshteto si ako igraesh,
    realno i valshebno

[ingilizce çevirisi]

listen to me
    forget despondencies
    listen, remember the blue cliffs
    find a new road forward every day
    how you loved to climb
    turn the cat into an eagle today
    (morning of mine)
    to fly off the map
    (morning of mine)
    if you’re going to play with your future,
    (morning of mine)
    let it be from me

listen to me
    forget despondencies
    listen, remember the blue cliffs
    find a new road forward every day
    how you loved to climb
    turn the cat into an eagle today
    to fly off the map
    if you’re going to play with your future,
    real and magical
  • siyah beyaz orumcek adam serilerinden "kara kedi" adiyla bildigimiz, gelmi$ gecmi$ en seksi super kahraman kostumlerinden birine sahip, ozellikle spectacular spider man serisinde peter parker'la aralarinda gecenler ve spider man filmi olacak kadar dramatik sahneleriyle (bkz: doctor octopus) akilda bolca yer etmi$ bir nevi anti kahraman..

(bkz: felicia hardy)
  • spiderman'in gerçek kimliğini bilen marvel kahramanısı.
  • poe'nun oykusu icin:

(bkz: the black cat)
  • potansiyel pavyon ismi.
  • bol eğlenceli güzel bir anime tv serisi olarak yayınlanmıştır 23 bölüm 2004 yapımı, black cat kod isimli bir suikastci ile sven volfied isimli bir ödül avcısı animenin kahramanlarıdır. türkçe olarak http://www.anitoryum.com/ dan detaylı incelemeler de bulunula bilir...
  • vokal sırıtsa da jason becker'ın sweep picking'lerine doyduğumuz cacophony şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap