• dünyanın en büyük elektrikli el aletleri üreticisidir. onbesden fazla ülkede fabrikaları vardır. en büyük rakibi japon makita dır. 1969 da aya giden ekip black and decker marka kırıcı kullanmıştır. ufak sarjlı süpürgeleri icad etmiştirler.
    (bkz: dustbusters)
  • bilimum şarjlı tornavida, matkap vs ürününe sahip olduğum kaliteli ürünleri olan bir firma.
  • ekmek kızartma makinası da üretmiş firmadır. ekmek kızartma makinası 10-15 yıldır sorunsuz çalışıp halen karnımı doyurmaktadır.
  • matkap gibi el aletleriyle tanınan ve sağlamlığıyla bilinen bir markadır. biz de markanın bu alandaki ününe güvenerek bir adet elektrikli süpürge aldık kendilerinden, vn2200 model.

süpürge iyiydi kötüydü oraya girmeyeceğim lakin 3. ayda turbo başlığı arızalandı. çok yoğun bir uğraş sonrası servisinin adresini bulabildim. servisleri hep organize sanayi gibi yerlerde. neyse gittik ikitelli osb'ye verdik süpürgeyi servise ve 3 hafta hiç haber çıkmadı. en sonunda bugün bir telefon geldi:

+ kons bey?
    - buyrun.
    + ben hebel elektrikten arıyorum.
    - evet.
    + başlığınız var gelip almadınız, duruyo burda öylece.
    - e aramadınız ki!
    + hee, gelip alın bunu burdan.
    - haftasonu alırım.
    + oldu.

küçük ev aletleri piyasasında bir yeri olsun istiyorsa derhal servislerini ayırmalıdır black & decker. herkes benim gibi iyi gününde olmaz her zaman.
  • duncan black ve alonzo decker tarafından 1910 yılında kurulmuş olan şirkettir kendisi.
  • hvlp200 boya makinesine sahip olduğum firma.
    bursada en uygun tekzende görüp aldım. 2 gündür kullanıyorum. 7 adet amerikan panel kapı boyadım. şimdilik bir aksilik görünmüyor gayet başarılı.
  • yarı profesyonel elektrikli el aletleri kategorisinde genelinde kaliteli bir markadır. şarjlı tornavida, freze ve el motorları sağlamdır.
  • kemikteki performansı da en az ağaç veya duvarda olduğu kadar iyidir.
  • amerika kıtasında 1993 avrupada ise 1997 yıllından itibaren sadece diy ve bahçe aletleri üretmektedirler, şu anda grubun bütün profesyonel üretimi dewalt markası altındadır.
  • eğer bozulmazsa bunların lastik pompaları da güzele benziyor. göstergeleri var, çok kısa sürede istediğim basınca kadar şişirdi araba lastiğini. çakmak girişiyle çalışıyor alt modelleri ki yeterli bence. "asi" serisi olarak geçiyor; asi200, asi300, asi500 vs.

bir de amazon'dan aldığım şarjlı tornavida var ki 8 dolara harika bir yatırım. matkabı da yıllardır evde iş görüyor.

sanırım bu markayı seviyorum.
hesabın var mı? giriş yap