• --- spoiler ---

filmin bence en güzel sahnesi kendini yaraladığını farkettiği halde makyaj yapmaya devam edip mutlu olduğu andır...

--- spoiler ---
  • united ambitions versiyonu ile thirteen versiyonunu dinleyip hala "chris broderick sikimin başı" diye bıikbik edenlere çok pis laflar hazırladığım parça.

united ambitions

13
  • çok psikolocik bir filmdir kendisi... çok fazla adını duyup hiç bir spoiler edinmeden yerden 11.000 metre yukarda izledim. ama beni başka ortamlara sürüklemediği için çok da beğenemedim... kaldı ki en çok natalie portman ın orta yaşlarına giriş yaptığını maalesef farkettim... sıradan bir filmdi.
  • az sonra sevgilimle izleyeceğim, kendisinin yorumuna göre muhteşem bir yapıt. göreceğiz...
  • (bkz: siyah kuğu 2)
  • --- spoiler ---

çok çok başarılı "aklın aşama aşama gitmesi" sahnelerine sahip film. kız kafayı yedikçe artan halisünasyonlar, halisünasyonlarla hızlanan kafayı yeme durumu derken bir baktım uzun süredir nefes almıyormuşum. bir dönem gerçekten bu durmu tecrübe etmiş birisi bu sahneleri bu kadar seyirciye yaşatabilir gibi geldi. bahsettiğim sahneler nina'nın salonda tek başına dans ederken elektriklerin gitmesi ile başlıyor.

--- spoiler ---
  • thom yorke imzalı şahane eser. madem normal versiyonunun youtube linki yok, buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=hg8vq6w0jse

filminden hazzetmeyen bir bünye olarak araya girmiş olmaktan son derece mutluyum.
  • tam bir pazarlama basarisi, otesi degil.

--- spoiler ---

"bu filmi cok begendim" diyen kisi ya omrunde film izlememistir ya da gercekten begeni skalasinda ciddi problem vardir. bir kere black swan bir film degil, bildigin bale olmus. arada boyle ani cikmalar, aynada arkada baskalarini gorme gibi klasik korku filmi hamleleri de olmasa rahatlikla bebeginizi uyutmak icin kullanabilirsiniz.

filmde tahminen bir kac hafta veya bir kac ay geciyor olmasina ragmen; natalie portman`in provalara giderken hep ayni seyleri giymesi hic hos olmamis. bir de spoiler spoiler diye inliyor sozluk ama kugu golu balesi'ni hic spoiler vermeden bize izletiyorlar.

sanirim onlarca kisi yazmistir ama film, overrated arkadaslar. icindeki masturbasyonundan, seksine kadar tonla islam disi sahneyi, ornek bir musluman cift olan abdullah-hayrunnisa gul cifti nasil izledi hic aklim almiyor.

--- spoiler ---
  • bıraktığı izler bir yana, son yıllarda yapılmış en iyi soundtrack albümüne sahiptir bu film. dinleyen, dinlemeyene dinletsin. yok yok dinletmesin, kendine saklasın.
  • --- spoiler ---

balatalari siyirmis bir balerin beni ancak bu kadar gerebilirdi.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap