• hayat kolaylığı sağlayan çılgınlık.

eğer benim gibi işinizin yoğun dönemlerinde günle 50 civarı telefon görüşmesi yapıyorsanız ve bir yandan da bilgisayarda işlerinizi hallediyorsanız çok büyük bir rahatlık sağlıyor.

hem telefonu elinizde tutma yada boynunuzu yana yatırma zahmetinden kurtuluyorsunuz, hem de telefon arkanızdaki prizde şarj olurken siz masanızda telefonla konuşabiliyorsunuz.

üstelik karman çorman düğüm düğüm olan, kırılan bir kabloyla başa çıkmak zorunda da değilsiniz.
    kişiyi özgürleştiriyor ve hayat kolaylığı sağlıyor.
  • son yılların en güzel icadı olan çılgınlık.

eğer bilgisayar ile içli dışlı çalışıyorsanız değerini anlarsınız.
  • geçen gün metro da birinin koluma çarpması sonucu kulağımdan bt kulaklığımın teki çıktı ve bir bayanın çantasının içine düştü. o kadar stresli bir an yaşamadım.

usulca koluna dokundum ve merhaba dedim. suratımdan, bir şey olduğunu anlayarak pardon dedi. komik durum ama kulaklığım çantanıza düştü dedim. ilk önce anlamadı ve sonrasında jeton düşünce, düşürmeseydin diyerek gülümsedi. metro kalabalık, çantanın içinde ne var ne yok belli değil, kulaklığı ararken başına gelecekleri biliyordu. çantanın içinden baya uğraş sonucu buldu. bavul gibi çantasının içinden kulaklığımın tekini bulması gerçekten zaman aldı. sonra teşekkür ve rica ederek ineceğimiz duraklarda indik. yani demem o ki bt kulaklığı problemlere yol açabiliyor.

edit: yazımsallıklar.
  • isteyen kullansın da, çakal üreticilerin kablolu kulaklık girişi yapmayıp, milleti kablosuz kulaklığa mecbur etmesi oldukça can sıkıcı. üstelik bunu ürünle vermeyip, piyasadan ekstra para vererek almaya zorluyorlar. hiçbir zaman da 1 tanesi yeterli olmuyor. mutlaka yanına ikinci bir kulaklık almak zorunda hissediyorsunuz.
  • aynı fiyat bandında kablolu kulaklıklar ile aynı kaliteyi sağlamadığı doğrudur fakat daha sağlamdır. kablolu kulaklıklar genellikle kablodan bozulurlar ve çoğunlukla kullanıcı hatası diyip garanti kapsamı dışında tutulur. ömürleri her gün kulaklık kullanan bir insanın elinde çoğu zaman 1 seneyi bulmaz. sennheiser ve kablosu değiştirilebilen istisnai modeller dışında bildiğim kadarıyla durum bu onların da fiyatları zaten ortada. bluetoothlu kulaklıkların kullanım ömrü kablo faktörü olmadığı için genel olarak daha uzundur. cepte dolaşma sorunu da yoktur. ayrıca 1 kulaklık bozulsa bile diğer tek kulaklığın kapalı ortam telefon görüşmelerinde ya da podcast gibi şeyler dinlerken değerlendirilebilme olanağı vardır. kablolu kulaklıklarda bu durum daha elverişsizdir tek kulaklık kullanırken diğer çalışmayan kulaklık takılsa ayrı rahatsız eder, takılmasa ayrı rahatsız eder. genel kitlenin beklentisi ortalama bir müzik deneyimi olduğu için de bluetooth kulaklık tercihi rahatlık ve dayanıklılık açısından mantıklıdır.
  • iki gün sonra tekini kaybederim diye içerisinde bulunmadığım çılgınlık.
  • ttec marka blueetooth kulaklık alarak katıldığım çılgınlık. şarj kaygısı olanları rahatlatacak kulaklık. şarj süresi kutusu ile beraber şarjlı olduğunu çok hissetirmiyor. kutu ile beraber 30 saate kadar dayanıyor.
  • kablolu kulaklık: çağdışısın mağarana dön.
    bluetooth kulaklık: çılgınlık
    kaliteli kulaklık: sanki bach dinliyorsun amk.
    ucuz kulaklık: bunu kullanan da müzik dinliyorum demesin.
    kulaklık yok: görgüsüz müsün amk öyle müzik mi dinlenir.
    kulak üstü kulaklık: ne o amk taşınır mı o bütün gün.
  • airpods pro kullanıyorsanız daha önceki kulaklıklar çok tırt geliyor. önceki kulaklığım da airpodstu ama pro çok çok iyi. müziğin kalitesi, gürültü engelleme ve şarj süresi cidden çok iyiydi. kardeşime hediye etmeden önceki deneyimlerim.

(bkz: sarhoştum hatırlamıyorum)
  • eskiden yürürken karşıdan kendi kendine konuşan birisi geldiği zaman "deli filan olabilir, bana bir şey yapabilir neme lazım" der karşı kaldırıma geçerdim. zamanla bunların bir kısmının bluetooth kulaklıkla konuştuğunu farkedip bu davranışımı değiştirdim. bi gün eli cebindeki çakısında "bunların hiçbiri gerçek insan değil, hepsi beni öldürmeye çalışıyor. evet evet kesinlikle öyle" diye mırıldanarak bana doğru gelen birini görüp "bluetooth kulaklıkla konuşuyordur" deyip yürümeye devam edecekmişim ve o manyak beni totomdan bıçaklayacakmış gibi bi his var içimde ama bakalım.
hesabın var mı? giriş yap