aynı isimde "bohemian rhapsody" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
1117 entry daha
 • pakistan kökenli lgbt bir bireyin, amerika birleşik devletlerinde maruz kaldığı ırkçılığın, ön dişleri büyük olduğu için sirk maymunu gibi eyalet eyalet gezdirilip sahneye çıkarılmasının hikayesini anlatan duygu dolu drama.

  queen grubuna karşı -bir iki şarkıları dışında- herhangi bir hayranlık, fantezi beslemeyen biri olarak ben beğendim. güzel bir filmdi.

  kimseyi cinsel kimliğinden ötürü yargılamamak lazım ancak kadınlar gerçekten güzel yaratıklar abi, manyak mısınız ya. *

  not: belki binlere paralel evrenden yalnızca birinde başka bir erkekle öpüşme ihtimalim, yalnızca küçücük bir ihtimal olarak dahi varolsa bile, bu öpüşeceğim erkek kesinlikle bıyıklı bir erkek olamaz dostlar. bıyıklı kadınları kesinlikle tercih ederim.

  yurtdışındayken çalıştığım ofiste ukraynalı bıyıklı bir quality'ci hatun vardı. bir kadına dudaklarının üzerindeki sarı tüyler bu kadar mı yakışır ya.

  kızlar, sarışınsanız -bacaklarınız hariç- tüylerinizi almayın. esmerler yalnızca vajinalarındakileri almasınlar. *
 • müslüm filmi yönetmeni tarafından tekrar çekilmesi gereken film.
 • şu filme bir ben gidemedim, hepsi instagramdaki storyler yüzünden.
 • en iyi film ve en iyi erkek oyuncu kategorilerinde altın küre'ye aday olan filmdir.

  kaynak
 • rami malek ,hayatının rolünü çıkarmış desem yalan olmaz. aslında tüm grup üyeleri casting i çok iyi oturmuş, brian may i kendisi oynasa bu kadar olurdu heralde. 3 saat su gibi geçti, oysa tam bir queen hayranı da değilim, biraz da bundan dolayı objektif baktığımı düşünüyorum filme.

  --- spoiler ---

  şarkıların film içinde dağıtılışı muazzam olmuş, enerjik bir başlangıç yapılıyor. uyku getiren durağanlık yaşamadım, film kısa da değil hani. queen in nasıl queen olduğunu, müziği nasıl evirip çevirip her seferinde en orjinal haliyle şarkılarını bize sunduklarını ders gibi anlatmışlar. gwilym lee bildiğin brian may olmuş, yani herkes gibi ben de en çok bu karakterizasyonu beğendim. rami kardeşim resmen freddie mercury hissini verdi bana, yürüyüşünden nefes alış şekline kadar acayip güzel hazırlanmış filme. freddie ye ait her detayı işlemiş adam. çok başarılı buldum kendisini bu yüzden. genelinde film çok güzeldi, o kadar ki izledik izledik filmi, konser vs. sahneleri bitti, film sonunda bildiğin queen konserinden çıkmış hissiyatı vardı bende (son konser sahnesindeki piyano üzerindeki bardakların duruşu bile orjinal videoyla eşti bu arada). homofobik değilim ama filmde eşcinsel temaya haliyle değinilen sahneler oldu ama çok dozunda ve insanların rahatını kaçırmaktan uzaktı bunlar da. özetle, buralar daha çok entry dolar..

  --- spoiler ---

  gidin izleyin, her şekilde gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında yerini alacaktır zannımca.
 • tadı damağımda kalan film.
  şimdi ilk önce bir şey itiraf etmem gerekiyor. bu filme gitmeden önce queen ve özellikle de freddie mercury hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyordum, herkesin bildiği çok meşhur olan şarkıları dışında. queen hayranlarının aksine pek bir beklenti ile gitmedim dolayısıyla. belki de bu yüzden resmen mest olmuş bir şekilde çıktım sinemadan. yaklaşık bir hafta sonra tekrar gidene kadar bir queen ve yine özellikle freddie mercury hayranı olmuştum. filmin gücünü buradan anlayabilirsiniz sanırım. bu tamamen filmin etkisi değil tabii, perdeye yansıtılan queen grubu olduğu için sadece konser sahneleri bile insanı büyülemeye yetiyor tahmin edersiniz ki. etrafımdaki insanlar bana biraz şaşıran gözlerle bakmaya başlamış olsalar bile filmden çıktığım günden beri queen parçalarından başka herhangi bir müzik ürünü dinleyemediğimi belirtmeden geçemeyeceğim. kısacası i'm "queen"ed.
  film, queen hayranları ve birçok eleştirmen tarafından birçok açıdan yetersiz, kronolojik olarak hatalı bir akışa sahip ve hatta çok fazla manipüle edilen bir senaryoya sahip olduğu şeklinde eleştirilmiş. ancak bunların hiçbiri filmin çok güzel bir seyirlik olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 70-80'li yılların atmosferi gayet başarılı bir şekilde resmedilmişti.
  rami malek kesinlikle çok iyi bir iş çıkartmış. freddie mercury'nin dehasını, içsel gelgitlerini, aykırılığını, enerjisini çok güzel yansıtmış. keşke dişlerini daha az karikatürize yapabilselermiş, ama olsun insanın gözü bir süre sonra alışıyor.

  --- spoiler ---
  live aid konserinin neredeyse bire bir aynısı olan son 20 küsur dakikalık bölüm muhteşemdi. hem çok heyecanlanıyorsunuz oradaymışsınız gibi, bir yandan da gerçekten orada olamadığınız için, içiniz içinizi yiyor. kıskançlık duygusu demeyeyim ama o konseri izleyenlere imrenmemek elde değil. filmden sonra gerçek konser videosunu izledikten sonra freddie mercury'nin o muazzam enerjisine tanık olmamak çok eksik hissettiriyor.
  --- spoiler ---

  hala vizyondayken kesinlikle izlemenizi öneririm, aksi takdirde evde izlerken pişman olmanız kaçınılmaz görünüyor.
64 entry daha