• yaşandı bitti saygısızca gibi bir şarkı dizesinde verilmek istenen mesaj.

*
  • ekstreme kaçırılmaması gereken şey.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13302853.asp
  • siradan bir evlilik degildi benimkisi.. ozel bir arkadasti, hamile kalmisti birinden, ben askerdeydim, o intihar pesindeydi, klasik turk filmi senaryosu: "aile kabul etmez bu durumu"..

"evlenelim" dedim, geldiler asker oldugum sehire ailesi ile, evlendik. ben askerden dondum, bir sure, ortalik yatisana dek, beraber yasadik. birlikte alindi esyalar, aileler bilmiyor durumu basta tabi. (merak edenler icin, benim ailem gercegi bosandigimiz gun ogrendi)

sonra bosanma zamani geldi. salonda iki dandik avize vardi. birbirinin ayni. zaten bir burukluk, ne de olsa, bosanma.

geldi, dedi ki: "birini ben aliyorum, paylastik". hic bir sey dokunmadi o iki yillik surecte bana, da 20 liralik avizeyi de paylastik ya biz, icim kanadi..

herseyden biraz almak zaten, bosanmak. aferim..
  • bunu yapanlara, senelerce beraber geçirilen yıllarınıza ne oldu diye sorulması gereken davranış biçimidir. ortaya çocuklar koyulur bazen, 17,5 yaşındaki çocukların velayeti için kavgalar çıkar, iki kuruşun hesabı yapılır, iki taraf da karşı tarafın kendisinin kuyusunu kazmaya çalıştığından emindir.
    ortada kalan yine çocuklar olur, ne kadar büyük ne kadar olgun da olsalar. peki boşandıktan sonra sorunlar biter mi, elbette ki hayır. bitmez.
    son sözüm de şudur ki: anne-babalar, birbirinizi çocuklarınıza şikayet etmeyin. nolur.
  • çiftlerin kötü evlilik sonrası bir nevi intikam alma yöntemi..
  • "prenuptial agreement" denen nanenin ortaya cikma nedenidir. hic ummadiginiz insanlarin ne korkunc seyler yapabildigini gorup agzinizi hayretten acik birakandır. bosanan tarafların ikisi de arkadaşınızsa, duymak istemediğiniz hikayeleri dinlemenize, arada kalmanıza, ikisinden de soğumanıza neden olabilendir. ıyktır böğktür.
  • sıradan bir davranıştır, ne yazık ki. kimse yoğurdum ekşi demeyeceği gibi, herkes kendi başarısızlığının, kendi mutsuzluğunun cezasını bir diğerine kesmenin peşindedir ki yükünü hafifletsin. yoksa gayet zordur boşanmanın ağırlığıyla baş etmek.
    yani bkz:bir savunma mekanizması olarak yansıtma/projeksiyon
  • hiç hoş değil ama sonuçta ekmek paramız. rızkımızın peşindeyiz.
hesabın var mı? giriş yap