• tavsiye gibi tavsiyeler beklediğimiz başlıktır.

"ömrümde hiç olmadığım kadar dinamiğim. hiç olmadığım kadar enerjiğim, ultra sosyalim, özgüvenim nirvana seviyesinde, mesleğime ilave şeyler kattım donanımıma, çok az uyku ile enerjik kalabiliyor ertesi ertesi güne bile yetecek şekilde bitmeyen enerjim olarak kullanabiliyorum."

arkadaş bu cümleyle "artık çocuğun tüm bakım, ilgi ve alakası annesinde ve ben zihnim ve bedenim kesintiye uğramadan maksimum verimle dinlenebiliyorum." demek istiyor.

"herhangi bir dişi ile göz temasına girdikten sonra flört aşamasına geçebiliyorum." derken de;

"çoluktan çocuktan oynaşmaya vakit kaldı neyseki. zaten velayeti de anneye verdim, aman sabahlar olmasın..."

bu tavsiyeler bana bir avukat virali gibi geldi açıkçası. allayıp pullayıp cahillerin ağzının suyunu akıta akıta kendisine getirme çabası sanki :) bunları yazan kişi belki iyi niyetiyle yazdı ama sorumluluğu anneye iteleyip "hayat çok güzel lan boşanın" demek tam bir ergen kafası.

şahsen ben daha kullanılabilir, hayata geçirilebilir tavsiyeler beklerdim.
  • çocuk için kötü gibi görünse de yürümeyen bir şeyi ite kaka yürütmeye çalışmak çocuk için çok daha kötü gibi geliyor bana. evlilik günümüzde çok da gerekli gibi gelmiyor bana; en azından çocuk yapmayı düşünmüyorsanız çok da gerek yok. evlilik denen şey, toplum nazarında aynı eve girip sevişebilme mazbatasını almak gibi birşey. bunun haricinde hayatınıza hokus pokus etkisi yapacak bir şey değil. karakteriniz, huylarınız değişmez, sadece törpülersiniz ya da bastırırsınız tabi biyerden patlar.... ama herşeye rağmen birisiyle çok mutlu olacağımı düşünürsem gider belediyede o kağıt parçasına imza atarım problem yok.
  • belli ki evlilikten değil de çocuktan bıkmış birinin tavsiyeleridir. zorla mı yaptırdılar kardeş çocuğu?
  • @2 açıklamış.

(bkz: haftasonu babaları)

midem bulandı.
  • çocuğu anasının başına yıkıp -tabiri caizse sadece nafaka vererek yükten kurtulup- hayatını yaşayanların vermemesi gereken tavsiyeler.
    eski eşe sormak lazım "sen de rahat rahat ps oynayabiliyor musun, orda burda adamlarla aşna fişne yapabiliyor musun, iş gezisi bahanesiyle memleket keşfine çıkabiliyor musun?" diye.
  • siz mümkünse bir daha evlenmeyin. aslında tavsiye değilde kamu spotu gibi birşey olmuş. parmakla gösterilen bir baba, nasıl olunur veya olunmaz artık çıkartılan derse bağlı. "... istediğim zaman görüp istediğimde alıp istediğimde bırakıyorum oğlumu da ... " kolay bir babalıkmış. asgari ücretin biraz üzerinde nafaka ver sonra istediğinde gör istediğinde geri ver, yazık o anneye.
  • yazı fena değil aslında. orada “çocuk haftanın 3 günü bende” cümlesi eksik. çocuğun yükümlülüğü eşit paylaşılıyor, eşit vakit geçirip anneye de sosyal hayat “bahşediliyorsa” (evet bilerek yazdım. haşmetmeaplar annelere bahşediyor), kendi hayatında olumlu gelişmeler olması sevindiricidir.
  • evli bir erkek olarak yarrak gibi bulduğum tavsiyelerdir. çocuğun velayetini sen alsaydın da bu saydıklarını yapabilecek miydin lan? boşandığın karın da gelip sözlükte "5 erkekle yazışıyorum, her gece kucaktan kucağa hopluyorum, bir gün kasap bir gün tesisatçı" diye yazsa iyi mi olacak?

sende o göt varsa al çocuğun velayetini de ondan sonra konuş, başkalarına tavsiye ver.
  • yetişkin olamamış bireyden yetişkin sorumluluğu bekleyemezsiniz.
    evet çocuk büyük sorumluluk ve olabildiğince ağır. bu sorumluluğu başkasına emanet edip (kibarlık aslında emanet lafı) sadece para verip ve "istediği zaman istediği kadar" çocukla vakit geçirme rahatlığı ile hafifletmiş hissetmesi çok normal geliyor bana.

bir de şuna takıldım; "aynı anda 5 kişi ile yazışıyor flört ediyorum" diyen bir adam aynı zamanda evden uzakta geçirdiği zamanlarda telefonunun susmamasından şikayet ediyor. burada sürekli arayan taraf olarak kadın asli kusurlu belki ama tali kusuru da güven vermeyen erkek yaftası ile beraber babaya da vermek lazım. demek ki eski eş babadaki felfecir halin farkında imiş. bunu da unutmamak lazım bence.
  • birde eski eşine sormak lazım evdeki pasif hallerinden çok çekmiştir...
hesabın var mı? giriş yap