şükela:  tümü | bugün
  • boston yakınlarında bir cizvit üniversitedir.

üniversiteden birkaç kare için bkz.: http://www.flickr.com/…kaya/sets/72157629600971129/

diğer abd üniversitelerinden fotoğraflar için bkz.: http://www.serdarkaya.com/…-states.php#universities
  • biyoloji bölümüne girmek istediğim okul .

edit: 2020 yılından geliyorum ve kötü haber mühendislik okuyosun .
  • hakkında neredeyse hiç entry girilmemesiyle beni şaşırtmış, harvard ve mit'den sonra boston'daki en başarılı üniversite (üzgünüm bu, northeastern ve hatta tufts). bi de katolik.

2016 spring term'ünde bu okula exchange öğrencisi olarak gidiyorum*. olur da sözlükte boston college'da masterını, doktorasını yapan vardır ve bu entry'mi görerek bana yardımcı olmak için kutumu yeşillendirir. bakalım, bekliyorum.

edit1:
    an itibariyle okuldaki 2. haftamı da tamamlamış bulunuyorum. bu süreçte okul hakkında edindiğim izlenimler şöyle; bc biraz şehrin dışında bulunan bir okul, o yüzden kampüsünün de genişliğiyle bir odtü havası bulunuyor. oldukça pahalı bir okul, allahtan exchange öğrencileri tuition ödemiyor ama diğer masraflardan kaçamıyorsun, çok kötü götüne giriyor. haliyle okul pahalı olduğu için öğrencilerin çoğu kalbur üstü ailelerden geliyor ve biraz şımarık olabiliyorlar. o yüzden işletme vs. öğrencileriyle takılmaktan çok felsefe, siyaset öğrencileri gibi biraz da okumuş insanlarla takılmak daha mantıklı. okulda türk nüfusu oldukça seyrek. özellikle lisans eğitimi alan sanırım sadece 1 tane türk var, onun dışında yüksek lisans veya doktora programına kaydolmuş az da olsa türk bulunuyor. tabi yine az da olsa türk hoca var.
    bir harvard, mit olmasa da bc alanında oldukça başarılı bir okul. bu'dan iyi olduğunu söyleyebilirim, yalnız kısıtlı sayıda fakültesi var ve bir liberal arts okulu.

edit2:
    bu entry'imi en son güncellememin üzerinden biraz zaman geçmiş, havaların ısınmasıyla beraber burayı da güncelleyeyim dedim. boston college'daki exchange deneyimimin son ayına girerken az sayıda almış olduğum dersin projesiydi, paperıydı, bokuydu, püsürüydü onlarla uğraşıyorum. tabi bir yandan bunların finalleri de geliyor. her neyse.
    nerde kalmıştım, evet bc çok güzel bir okul. kampüsü, bulunduğu bölge, şehir zaten çok güzel. akademisyenleri ve öğrencileri de oldukça başarılı - ve paralı. sadece eğitim için senede yaklaşık 80 bin dolar ödüyorlar. hey maşallah. bu okulun öğrencileri bol bol beyazlardan oluşuyor, ondan sonraki çoğunluk asyalılar, latinler ve siyahlar olarak gidiyor. katolik bir okul olması sonucunda uzun yıllar kapıları dışarıya kapalı bir okul halinde yaşamış, sonradan atağa geçerek dünyanın dört bir yanında öğrenci ağırlamaya başlamışlar. bu sene de ilk defa türkiye'den 3 kişi olarak değişim öğrencisi sıfatıyla biz de bu gruba dahil olduk. son zamanlarda ise okulun giderek artan başarısı (daha geçen hafta bloomberg tarafından işletme lisans eğitimi alanında abd'nin en başarılı 3. okulu seçildi -ivy league hariç tabi), boston'ın daha fazla öğrenci çekmesi vs. derken adını dünyada daha da duyurmaya başladı. ha, eğitim ücreti bu durumdayken yurt dışından buraya okumaya gelen olur mu bilmiyorum. ama gelirse de pişman olmayacağını söyleyebilirim.