• türk popunun gelmiş geçmiş en sağlam parçalarından biri, nah buraya ve nah bu kadar erkenden yazıyorum.

not: eğer altında nil karaibrahimgil imzası olmasa ve dave gahan tarafından seslendirilse kimse uyanmazdı, "martin ne güzel şarkı yapmış yine" derdiniz. o derece.
  • "kalbim vurulmuş mudur
    çarpıp durmuş mudur"

kısmındaki "ça ça!rpıp"* ve

"nefesler tutulmuş mudur
    atmosferde aşk yok mudur"

kısmındaki "hııh!mosferde" (tam olmadı tabi o hııh, nası bi efektse artık o bu kadar çevirebildim nefes tutma efektini)

ayrıntıları süper olan şarkı.

ayrıca akustik versiyonunda daha belirgindir bu ayrıntılar.
  • nil karaibrahimgil'in yeni albümünün* 4 numerolu şarkısı.

kalbim vurulmuş mudur?
    çarpıp durmuş mudur?
    bu mudur?
    modern zamanlarda aşk
    yorulmuş mudur?
    bu mudur?
    yanıp sönerken ne güzeldi
    ne güzeldi ne güzeldi
    kayıp giderken ne güzeldi
    ne güzeldi ne güzeldi
    senin kalbin boş mudur?
    çalsam evde kimse yok mudur?
    bu mudur?
    modern zamanlarda aşk
    dibdidududu mudur?
    bu mudur?
    nefesler tutulmuş mudur?
    atmısferde aşk yok mudur?
    bu mudur?
    modern zamanlarda aşk
    buharlaşıp uçmuş mudur

bu mudur?
  • klibinin başında ve sonunda zeki müren ve belgin doruk'un 1959 yapımı kırık plak adlı filminden kesitler bulunduran leziz nil karaibrahimgil parçası.

başında:

zeki müren: ne güzel beste bu, senin mi?
    belgin doruk: hiç canım! çocukça bir şey, rica ederim ver şunu bana!
    zeki müren: daha başka çocuklukların da var mı böyle?

sonunda:

zeki müren: yeter artık! istediğin aşksa, ayrılma zamanı geçeli çok oldu.
  • süper şarkı. valla budur.
  • akustik versiyonu normal versiyonundan yaklaşık kırk kat daha güzeldir.
    (bkz: yaklaşık)
  • sarkinin duzenlemesi kime aitse (tahminim ozan colakoglu) buralarda harcaniyor, vay vay vay, nil karaibrahimgil'den dunya sound'u duyacagimiz varmis.
  • böyle güzel bir şarkı ve klibi, bu kadar geç farkedebilecek kadar duyarsız bir adam olduğum için kendimden utandırmış yapıt. klibin özellikle 1dk40. sn'sinde nil'in muzur göz kırpması veya klip boyunca çocuk gibi ellerinyle yüzünü, yanaklarından değilde şakaklarından sarması tekrar tekrar iç geçirtiyor insana.
  • türk klip tarihinin en orijinal çalışmalarından biridir, melodisi de güzeldir, üstüne üstlük düzenlemesi de iyidir, nil zaten güzeldir, bu entari biraz garbıc entari kokmaktadır ama bi türk pop şarkısı için övgü yazacağım gün de gelmiş ya, varsın olsun bi çöp entari de biz girelim bunun şerefine.
  • son zamanlarda dinlediğim en iyi yerli şarkı. ilk klip neden tek taşlı zottirik şarkıya çekilmiş anlamadım doğrusu.
hesabın var mı? giriş yap