• bu programın jenerik müziği, sevgili yandim sevketten öğrendiğime göre ulvi cemal erkin'in köçekçesi imiş. sağolsun bana gönderdi de. nostaljik oldum çok fena.

ha bir de, bir dönemin çocukluğunun kabusu olmuş jeneriğin kimse tarafından isim olarak bilinmemesi de enteresan.

edit: yine yandim sevket'in dediğine göre, köçekçe anadoludan görünümün jeneriğiymiş. bu toprağın sesi konusunda hala karanlıktayız yani.
  • (bkz: yayçep)
  • trt anadolu'da hafta içi hergün saat 8:30'da canlı, 17:30'da tekrar yayın yapmaktadır.

edit:yayından kalkalı aylar olan nostaljik belgesel
  • 5 yaşımla ilgili hatırladığım tek şeydir. nedenini bilmiyorum ama bir çizgi film izler gibi izlerdim bu proğramı, hatta okula başlayana kadar her gün izledim. hala ara ara içimden nıııı nı nınınını nıııı diye jenerik müziğini söylerim.
  • beni eskilere götürebilen aklıma nedendir bilmem ara ara ama mutlaka gelen trt programı."ahanda ürpertici bir stanley kubrick filmi başlıyor" introsu vardı.
  • susam sokağı'ndan hemen sonra başlardı. havanın kararmaya başladığının ve kasvetli ödev saatlerinin geldiğinin işaretiydi. ancak son dersin son 15 dakikasında ödevler jet hızıyla bitirilmişse, alacakaranlık sokağımız ve kames 5 katlı topumla buluşma zamanının geldiğini hatırlatırdı. o zamanlar da şarkısı aynen bugünkü gibi hüzünlü gelirdi. eskiden o hüznün sebebi yoktu ama şu anda istemediğim kadar çoklar.
  • çocukluğa dair akıllarda yer eden, trt gap'ın unutulmaz programı.
  • şu programın 90 yıllardaki intro müziğini tek bir yerde dahi bulamadım gitti.

bu program 80li ve 90lı yıllarda çocuk olanların unutmadığı bir şekilde müziğini ya da bir sahnesini hatırlayacağı bir programdır.
  • trt'de hala devam eden ve elan trt'de izlediğim tek program.
  • (bkz: anadoludan görünüm) istemsizce çocukluğuma gittim.
hesabın var mı? giriş yap