• evet $arkinin bu kismina bu sene 57. ya$i dolayisiyla annem de bir cover yapti:

bugün benim dogum günüm
    hem gamdayim, hem yastayim
    bir ev taburesi üstünde
    atam'in öldügü ya$tayim.

arkasindan da eklemeyi ihmal etmedi: "vah vaaah atacigim ne kadar genc ölmüssün!"
    katilmamak elde degil. civil civil anneme bakinca. ah be!
  • öğrtmenden not isteme bahanesiyle söylenebilecek klasik öğrenci yalanlarıdan.
    öğrenci hocadan not dilenmektedir fakat hoca bir türlü yumuşamaz bunun üzerine öğrencinin aklına bir hinlik gelir:
    -bugün benim doğum günüm
    -kaybol!
  • bugün benim doğum günüm,otuz yaşıma bir yıl kaldı. ama hüzünlendiren bu değil beni. abim, 28 indeydi öldüğünde, doğum gününe bir ay vardı. öyle zamansızdı ki, (aslında hangi ölüm zamanlı olur ki). 21 yaşındaydım ben ve ne yaşamıştı ki abim bu yaşına kadar, erkenden gitmek ona düşmüştü.
    şimdi 29 yaşındayım ben, evlendim, bir de kızım var. ama 29 yıllık bir ömür yaşadım mı? hayır, çoğu da boşa gitti zamanım, tek elde ettiğim şey kızım.
    bugün benim doğum günüm, ikilemde yüreğim. herkes doğum günümü kutluyor, herkes güzel şeyler söylüyor, ben tebessümle teşekkür ediyorum hepsine. ama içim çok yanıyor, abim yapayalnızdı öldüğünde, arkasında kimseyi bırakmadı bizden başka. acılı bir eş, babasız kalan çocuklar daha zordu belki ama bu kadar erken gitmek zorunda mıydı, baba olmadan, eş olmadan.
    çok özledim seni abi, bugün benim doğum günüm ve sen yine yoksun. kimbilir kaç doğum günümde de yanımda olamayacaksın....
  • saat 00.00 itibariyle söylediğim yegane cümle. kafam güzel sözlük, 29 yaşındayım artık, son 20 li yaşım, radikal bir şeyler yapmak lazım..
  • çoğunlukla yalnız insanların söylediği bir cümledir. karşındaki de "aa öyle mi? iyi ki doğdun." deyip geçiştirir. o kişinin belki de tek aldığı doğum günü kutlaması da bu olur. yoksa kim der "bugün benim doğum günüm" diye.
  • bence sıradan bişey @31
  • o gün doğum günü olan insanların söylediği bir cümledir. yalnızlıkla falan da pek alakası yoktur. doğum günüdür işte. nitekim bugün benim doğum günüm. (bkz: 16 eylül) ve ben bir başak burcu insanıyım. temiz, titiz ama tembel, çok inceleyen, mükemmeliyetçi, detaycı, kararlı... bla bla bla... geç olmuş gerek yok bu kadar ayrıntıya.
  • mutluluklarla, hüzünlerle, sorgulayışlarla, çabalamalarla, yorgunluklarla geçen tastamam 35 yılı geride bırakmak... şairin de dediği gibi, gerçekten de yolun yarısı mı eder acaba? neler yaptım bunca sene ben? varlığım neyi ifade etmekte bu 35 senenin sonunda? aynalarla yüzleşme vakti geldi sonunda...ama her şeyden öte, kimse üzemez beni bugün... çünkü bugün benim doğumgünüm : )
hesabın var mı? giriş yap