• doğmadan önce neler kaçırdığına üzülmeyen insanlar için geçerli olmayan korkudur.
  • "mangalı kaçırırsın" şeklinde cevaplanması muhtemeldir ve bazılarını hayatta tutmak için yeterli motivasyondur. "bugün ölsem dünyadan ne eksilmiş olur?" şeklinde sorulduğunda daha gerçekçi bir sonuca ulaşmak mümkündür.*
  • hayattan artık şahsi beklentileri/hayalleri olmayan benim için sadece kardeşimin başarılı,kendi ayakları üzerinde durabilen genç bir kadın-anne olacağını görememe korkusudur. o olmasaydı vadem zaten çoktan dolmuştu.
  • acaba türkiye ne zaman bir norveç gibi bir ülke olur korkusu.
  • yarın değil de çok uzak gelecekte ne kaçıracağım korkum var biraz. insanlık ve dünya nereye gidecek, neler göreceğiz? evrende başka hayatlar var mı? black mirror bölümleri gerçek olacak mı ya da daha fazlası olacak mı? kısacası bilimin varacağı noktayı çok merak ediyorum. tabi bunun için ne zaman ölürsem öleyim erken olacak.

kısa vadede ne kaçırırım korkusu ise babam ve oğlum'da güzel anlatılmıştır. yeni kitaplar çıkacak okuyamayacaksın, yeni filmleri izleyemeyeceksin, oğlunun büyüdüğünü, ilk sevgilisini göremeyeceksin.
  • o kadar umrumda olmaz ki o kadar .. olmaz
  • ecele faydası yoktur.

ne kaçırıcan mnakoyim, iphone 99, counterstrike 1550, 2065 referandum sonuçları, mayasal islam, 5. nesil suriyelilerin entegrasyonu sorunsalı, arda turan'ın milli takımın başına geçmesi, akp'nin %49,5 anketleri, nerde o eski ramazanlar falan filan.
  • en kötüsü de ölümsüzlüğü kaçırmak olur.
  • ölüm korkusunun en önemli sebeplerinden biridir aslında. dünyevi olaylara bu kadar bağlı olduğumuz için onlarsız kalmak istemediğimizden dolayı ölümden korkarız. ölmeden önce ölmek, bu bağlardan kurtulup korkusuzca gitmektir.
hesabın var mı? giriş yap