• politik doğrucu. ne yaparsan yap bu adama(kadına) yaranamazsın. entrylerden çıkarımım budur.
  • köfte gibi sevimli bir yazar.
  • dikkate alinmadigim halimle hakkimda on sayfa dosenmis kekomanci, bir de dikkate alsa dedektif takacakmis pesime herhalde. anladigim kadariyla kuyruguna basmisim, gocundukca gocunmus: okuyamadim durumum yoktu, ilk paragrafta huda-par'in meclise girmesini onemsemiyor, istanbul sozlesmesi'ne erkek dusmani diyor, paketin tamamini acmaya gerek yok bu denklemde.

secim surecinde yarasi olup basliklarda yazdiklarima denk gelmek istemeyenler beni engelleyebilir. sozlugu nasil kullanacaginizi da biz ogretmeyelim. hirsinizdan titreye titreye ya mesaj atmak ya da varos varos ortaligi sogan kokutmak zorunda degilsiniz. efendi gibi engelleyip kendi bildiginizi kendi bildiginiz sekliyle yazin. ergenligin luzumu yok.

kadinin beyani esastir ilkesinin nasil calistigini ve genelde calismadigini iki kisi arasinda tek kisi biliyor; o da benim. tam okuyamamissin entrylerimi, bir daha oku ilke hakkinda uzun uzun anlatimlarim var. daha iyi calis bir dahaki sefere baslik altina gelip vasat fikirlerini ortaya sacip goz zevkimi bozacaginda.
  • doğru tanımı için (bkz: mavi gözlü benekli kuskus)

nadir bulunan bi canlı dediler hemen koruma altına aldım soyu tükenmesin diye. elimden geldiğince tüketmemeye çalışıyorum. kaç yıldır huyunu suyunu, bakımını, temizliğini falan da iyice öğrendim. yoğun bir beslenir ki bu hissine sahibim kendisine karşı. artık wwf'ten mi isterim unesco'dan mı isterim bilmiyorum. çikolatamı falan hazırladım. isteyip alacam.
  • çin’de yeni ‘güzellik’ çılgınlığı: bir a4 kağıdından daha ‘geniş’ olmamalısın. konusunda "hocam ikinci kağıdı alabilir miyim?" diyerek yine günümü şenlendirmiş badim. iyimser sosyolog yaklaşımlarının yanında neşesi ve benim gibi yazarken bile geveze bir insana katlanabilmesi inanılmaz.

tüm işler ters gidip sorunlar, umutsuzluklar, haberler boğduğunda bazen, kendi kendime "acaba bugun saat 6 gibi sarki soyluyodum ne düşünürdü bu konuda?" deyip altıya kadar sabahlayıp şarkı söylediğim olmuştur. güne, hayata ve kalan ömrüne daha bir motive ve heyecanlı başlayabiliyorsun sonu gelmez mutsuzluklar arasından.

en sevdiği yiyecek olduğunu bilmeden önünde hapur hupur lahmacun yediğimi saymazsak -ki o nasıl bir iradedir diyet yaparken- bana lahmacun borcu var. küpe takmam ama iş konusunda söyledikleri kulağımda o niyette duruyor.

çok çok hep mutlu olsun. geçmiş doğumgünü, kandili, saint patrick günü de felicidades olsun! si, vale, entiendo, superextraordinarísimamente !
  • alemlerin bir numaralı anarşisti güzel insan. yazar olunca resmi ilk entryi onun hakkında yazmak istedim fakat sabahlara kadar övsem eksik kalacak muhakkak. seviliyorsun beybi.
  • bazı insanlar vardır, iç güzelliği kadar dış güzellikleri de mevcuttur. güzellerse ne yapsınlar, kendi suçları değil sonuçta. bu yazarı da pek güzel bulurum oldum olası.

işte bir gün kızı olursa kendisine benzemesini umardım - ki bir kızı oldu ve kendisine benzedi de uzaktan görebildiğim kadarıyla - eşi kusura bakmasın artık.
  • yaran diyaloglar:
    euya: naber nasılsın?
    bs6gss: iyiyim. ahlarım tuttu. üzülürüm sandım ama hiç öyle olmadı.
    euya: aa ne güzel. ben de çok mutluyum, işi bıraktım.
    bs6gss: niye?
    euya: kafam şişti!
    bs6gss: ahahaha

pandemi kısıtları sebebiyle hes kodlarımız ile ilgili bakanlığa konumumuzu bildirerek oturduğumuz kafede, bayrak yarışı sprinterleri gibi neredeyse durmadan tam iki buçuk saat konuşup, sonrasında da "ya kusura bakma kafanı şişirdim", "yok asıl ben senin kafanı şişirdim, sen kusura bakma" diye mesajlaştığım tek insan.

biz her ne kadar tapınakları yıkılmış, artık adı hatırlanmayan, anılmayan veya her gün anılan, bazısının hikayesi kalmış, bazısının sembolü kalmış tüm eski ve yeni, kadim tanrılardan; karşısına güzel, iyi insanlar çıkarmasını dilesek de; karşımıza bazen kötülük yapan insanlar çıkıyor. bu insanların da hesabı görüldüğüne göre, benim bu enerji dolu, umutlu ve umut veren insanla ilgili güvenim tam. ben yine de gökteki birtakım ayılardan (yıldız olan) ve dahili büyük ve küçük olanlarından, iyi insanların karşısına onu çıkarmasını dilerim.

bunayıp bir huzurevine kapatılınca, yan masadan kağıt, leblebi falan atıp tekrar arkadaş oluruz biz. gülüp gülüp neye güldüğümüzü unuturuz.
  • doğum günüsünü kaçırdım ama yine de kutlarım buradan. daha mutlu yıllar yaşayası insan.
  • bir elmanın diğer yarısı. bir yarısına satır satır şeyler karalamışım. dönüp fark ettim ki bu taraf sararmış dikkatsizliğimden. dönüşü de muhteşem oldu. hoşgeldi.
hesabın var mı? giriş yap