şükela:  tümü | bugün
  • bir soru cümlesi gibi oldu affedin. ekşiciler cemaati olarak yapmamız gereken şeyler nelerdir, nasıl bir yol izlemeliyiz tartışabiliriz bence.

ben şeyhiniz olmaya adayım, yada diğer tarikatlardan farklı olarak demokratik seçimlerle şeyh belirleyebiliriz. ekşinin genel profili itibariyle eğitimli müritlerimiz fazlaca olacağından, fetonun veya menzilcilerin hazırlık için geçirdiği süreci atlayabiliriz bence, ki bu durumda ben devleti ele geçirmemize 5 yıl veriyorum.

evet arkadaşlar, ben de varım diyorsanız öpebileceğiniz herhangi bir organımı açmaya hazırım yada değişik fantezileri olan şeyh adaylarını pistlere davet ediyorum.
  • ben en önlerde durup sürekli salya sümük ağlayan adam olmaya adayım. arada bi feryat figan kendimden geçip kamera açısına göre ayılıp bayılırım. ben varım...
  • artık geldikleri gibi gideceklerini öğrendiklerinden olmayacak tarihtir.
  • arkadaşlar füzuli bir başlık olmuş benim zaten cemaatim var geçen sene kutlu doğum haftasında kurdum henüz yerimiz yok fakat katılmak ya da bağış yapmak isterseniz özelden ulaşın. (dolandırıcılık birimi de faliyettedir bağış vs işleri bu birim tarafından yürütülüyor.)
  • ekşi'deki muhalif kesim yüzünden ortalama iq 60 falan.

ne tarikatı amk? tek sıra düzenini bozmadan yolda yürüyemez bunlar. bakmayın her boku biliyorum ayaklarına. bir bok bildikleri yok.
  • ne istediniz de vermedik diyen bir başbakana filan denk gelirsek 7-8 yıla işlem tamamdır.
  • şu aşamalardan geçmemiz gerek eğer niyet kötü ise;
    1. öncelik daima ama daima bir ideolojidir.
    sen ne yapacaksın şimdi?
    "ülkeyi amerikaya peşkeş mi?"
    "moskof uşaklarına satmak mı?"
    "afrikalılara harlem mi yapmak?"
    nasıl bir hıyanet içinde olacaksın önce onu bilmek gerek.

2. para para para
    şimdi ideoloji tamamsa ideoloji insansız yürümez kendi kendine düşünmek zaten çare etmez. kendine ancak bir suikastçı olursun gider devlet büyüğü vurur onlarda seni vurur olur biter. insanı bulmak paradan geçer. ama nasıl para al sana 1 milyon artık tarikat üyesisin mi? adam parayı alır kaçar gider koyiyim tarikatına der gider.
    bu parayı bağımlılığa basacaksın. nasıl mı? şöyle ki;
    aç insana günde 3 öğün yemek, öğrenciye makrube, adamlara aynı tastan çorba lokum dağıtmak gibisinden. yani gıda bağımlılığı dünyanın en büyük bağımlılığıdır.
    babamız bize 3 öğün yemek verdi diye ona karşı nasıl bağlıyız; annemiz bizi 9 ay karnında taşıdı sonra 2 yıl da meme verdi nasıl da kutsal belledik. emzirmese süt anneye verse süt anneyi ana kardeşini de bacı belliyoruz ve bütün dünya da böyledir. her birliktelik aynı tasa kaşıkla başlar. aynı husus cinselliği de kullanarak yapılabilir. cariye var karı var ayağına şu an ülkeyi baştan "yıkarsınız."

3.insan
    ideoloji tamam para tamam yedirip içirip minnettar bıraktığınız insanları nasıl yönlendirileceksiniz yani nasıl kandıracaksınız. makam mevki iş para şirketten vereceksiniz ama bunu nasıl yapacaksınız? ortak fonlar en çok kullanılan örgütleme yöntemidir. ortak fon; ortak çıkarlara para ve emek vermektir. minnettar bıraktığınız öğrenciler olsun adamlar olsun gariban kesim olduğu için emekleri vardır. emeklerini sömürmek için en güzel yolda işyeri açmaktır. küçük bir işyeri açarak sonra güya büyüterek şubeleşerek şirketleşerek asıl ulaşmak istediğiniz kesime yani para verecek kesime ulaşırsınız. basit bir bakkal dükkanı olur zincirleme mağaza sonra da olur avmler ve bu hızlı olacaktır çünkü size emeğini seve seve verecek öğrenci iken baktığınız adamken karnını doyurduğunuz kesim çalışacaktır. eğitim altın sektör ve en ucuz maliyetli çok karlı sektörlerin başında gelir. basit bir dershane için gerekli olan bir masa ve 20 adet yazganlı sandalyedir. bir de işsiz bir grup karın tokluğuna razı öğretmenlerdir. kaliteye azıcık önem verir işi de disiplinize ederseniz kısa sürede zengin çekersiniz.

4. düşman faktörü
    insan faktörü tamam bu insanları elde tutacak ortak fonda gelişti ama düşman faktörü olmazsa ne yazık ki bu ortak parayı bu insanlara veremezsiniz.bu insanlar gariban kesimden geldi ortak fonu verdiğiniz anda nankörlük edecek ve şımararak ekmek yediği yere tükürecektir hatta sizi düşman bile belliyecektir. ortak fona ortak düşman modeli gerektir. kurduğunuz ilk kural işte burda devreye girer. amacı olmayan nice tarikatlar burda kitlenip dağılır. ortak bir düşman bellemelisiniz. koministler faşistler ırkçılar proleterya sınıfı ya da ülkemizde kemalistler irticacılar şeriatçılar aklınıza ne geliyorsa biri ya da bir kaçını düşman belleyip savaş psikolojisinde ortak fonu kullanmaktır. düşman uyumaz mantığı ile ortak fonunuz devletin kadrolarına girecek ve kendilerine verdiğiniz parayı da bu uğurda harcayacak insanları yerleştireceksiniz. tarikatınız o düşman ideolojiden kurtulmak için parayı bu uğurda harcıyor gibi görünse de siz ülke de kutuplaşma yaratarak çoktan peşkeşe başlamış olacaksınız.

5. iktidar

kadrolardan sizin gibi olmayanlar tasviye edildikten ve yargı başta her yeri elinizde tuttuktan sonra artık şirketleriniz ülkeyi yutabilir. iletişimi enerjiyi savunma sanayini özellikle de gıda sektörünü satın alarak halka arz adı altında amerikalıya rusa danimarkalıya satabilirsiniz. siz artık amacınıza ulaştınız evet 20 30 40 yıl sürdü belki ve yakın bir zamanda padişah ilan edilirsiniz.

ülkeyi tapulu malınız yaptıktan sonra ise artık topluca satarak yıkarak yakarak imha edebilirsiniz.

ha şu da var dünya ölümlüdür. belki 100 yıl hüküm süreseniz bile 1000 yıl sonra hain diye anılacaksınız. ne de olsa gerçekleri tarih yazar tarihi de işine gelen yazar ama hainlik 1000 yıl geçse de anılır
  • daha önceden yaptığım bir öneri. var mıyız gençler?

(bkz: #74510996)