• büyükçekmece'de bulunan, pidesi lezzet bakımından lider pide ile yarışabilecek ve hatta bir tık daha iyi bir pideci. dayıların reklam gibi bir dertleri olmadıgından baslık bile açılmamıs sanırım. eğer yolunuz büyükçekmeceye düşerse atirus un yakınındaki bu pidecide kavurmalı pideyi yiyin, pişman olmazsınız.

siteleri de varmış; http://buketpidesalonu.com/
  • büyük cekmece de atirusa oldukça yakın bir karadenizlinin işlettiği dışarıdan bakıldığında esnaf lokantası hallice lakin musterisi mudavimi olan pidelerinden lezzet akan yer. yolu o taraftan gecen pideseverlerin muhakkak ugramasi gereken yer.
  • karadeniz pidecisi. lokasyon büyükçekmece. lezzeti 7/10

tam bir karadeniz işi. arkadaşım şaban ve rıdvan kapalı kıymalı yumurtalı pide , ben ise açık kavurmalı pide söylemiştik.
    öyle bir sipariş almışlardı ki ben kapalı kıymalı, rıdvan yumurtalı açık kavurmalı, şaban ise kapalı kıymalı pide yedi. üçümüz de memnun ayrıldık. hiçbirimiz istediğimiz pideyi yiyemedik.
  • ayıptır söylemesi bugün büyükçekmece'de pide yemeye gittim. istanbul'da en iyi 10 pideci sıralaması yapılsa, listeye girecek bir karadeniz pidecisi burası. buradaki gözlemlerimi aktarmak istiyorum.

efendim ben türkiye'de restauranta ve sinemaya çoğu zaman tek giderim. mekana girdim. garsona tek kişiyim dedim. garson ne olacak yahu buyrun geçin hoşgörüsüyle karşıladı beni. aynı garson dört kişilik masama servis açarken tek kişi olduğumu hatırlatmamla ilgili muhabbet açtı. güleryüzlü garson aslında doğru söylediniz dedi. kendisine garsonluk deneyimim olduğunu söyledim. tek kişinin dört kişilik masayı işgal etmesi etik midir diye felsefi bir tartışmanın içinde bulduk kendimizi.

kuzu haşlama suyu ve karışık pide söyledim. garson dünyanın en doğru müşterisine hizmet ettiğinin bilinciyle hareket ediyordu. ancak benden sonra gelen dört kadına daha erken pide servisi beni yine felsefi bir sorgulamaya itti. başka bir garsona bu adil midir diye sordum. bu sorumu doğru buldu. bana açıklarken kendimi yine felsefi bir tartışmanın içinde buldum.

kadınlardan biri gelen tereyağlı pidesini fazla yağlı bulduğunu söyleyerek şu an bile etkisinden çıkamadığım yadırganacak bir çözüm buldu. boş bir tabağa pidenin güzelim tereyağını akıtmaya başladı. tiplerinden ve hallerinden beyaz yakalı olduklarını tahmin ettiğim bu kadınlara bir daha bakmadım. mide bulandırıcı görüntüleri vardı.

karışık pidem gelince mutlu oldum. afiyetle yedim efendim.
  • ekmek arası tuzsuz yavan kıyma yemek isteyenlerin yeri. yumuşak kalın hamur sevenler gidebilir. trabzon karpi gibi yerlerde, kapalı kıymalının üstündeki kağıt kadar ince, çıtır çıtır pide severler buket’te hayal kırıklığı yaşar. buket’te yediğim tek kıymalı şişirdi beni. karpide yediğim aynı miktarda kıyması olan çıtır kıymalıda 2.’yi söyleyebiliyordum.

karpi de kapanmış maalesef.
  • efsane pidelere imza atan, iş yerimin 150mt ilerisinde yer alan pideci. peynir ve kavurmalı karışık pideleri 130tl. ekonominin kötü olduğu şu zamanlarda fiyatlara isyan da edemiyor insan... pahalı ama verdiğim paraya acımıyorum, gerçekten çok iyiler! kuru fasülyeleri de mutlaka denenmeli. mısır ekmeği istemeyi unutmayın. hastasıyız merkez...
  • istanbul’un 1 numaralı pide salonudur. büyükçekmece’ ye gitme sebebimizdir ve kuru fasülyesi de güzeldir.
  • sürmenede yiyemeyeceğiniz kadar lezzetli sürmene pidesi yaparlar.deneyin bir trabzon harikası daha
  • bana da yarısı yenmiş pide getirdiler. sinirli bir müşteri tüm pideleri yemiş, onu zor kurtarmış garson. rezalet gibi rezalet. ama gibi.
  • pidesine bir şey dediğimiz yok ama garson açısında sıkıntılı bir yerdir. dün eşimle gittim ben buraya. eşim akçaaabat köfte ben de kıymalı pide sipariş verdik. 15 dakika sonra eşimin sipariş verdiği köfteler geldi. ancak yarım saat oldu pideden haber yok. benden sonra gelen iki müşterinin pidesi geldi ama benim pide hala gelmedi. 40 dakika oldu haliyle devamlı garsonları çağırıp pide ne oldu diye sormaya ve gözlerimle taciz etmeye başladım. neyse 45 dakika sonra nihayet pide geldi. pide getiren garsona bir tane çay getirir misiniz diye sordum ancak garson da bana kıl olduğundan çay yok muhabbeti yaptı. sonuç olarak çay da içemedik. halbuki pide beklerken 2 tane çay içmiştim. işte böyle bir yer. ona göre gidin.
hesabın var mı? giriş yap