şükela:  tümü | bugün
  • hakkında neden bu kadar az entry girildiğini anlamadığım ney sanatçısı.yeryüzün de ney icra eden tek kadın sanatçımız kendisi.tabi sorsan,ney! diye soracakların ülkesi olduğu için seda sayan kadar kıymet bilememiştir.fazıl say la ney konçertosu yapmış,şahane bir kitap yazmış,avrupada bizden çok daha iyi tanınmış yüzlerce neyzen olmaya namzet,insan yetiştirmiş ..piarını sadece sanatı ile yapmaya çalışan gerçek bir sanatçıdır.eksik olmasın.
  • ney ile haşır neşir olduğumdan beri takip ediyorum kendisini gerçekten gurur duyulacak bir sanatçımız.

şu performansı takdire şayandır ayrıca kendisini vapur sohbetleri videosundan daha yakından tanıyabilirsiniz.
  • değerli sanatçımızı, howard griffiths yönetimindeki, fazıl say'ın istanbul senfonisi ile tanımıştım. bu kadar geç tanımanın burukluğunu yaşamak yerine bilakis kendisini ekseriyetin aksine bilmekten kıvanç duyuyorum. türkiye'de sanatın hak ettiği değeri bulmadığı alenen bilinen bir gerçek ve üzerine söylenecek çok söz var fakat naçizane fikrim bazı icraların, cahilliğin marifet sanıldığı bu dönemde belli entelektüel bir kesime hitap etmesi ve ezoterik kalması.
  • dün konserde izlediğim ney sanatçısı.
    ney'in verdiği gizemli ruh hali ile kulaklarımızı şenlendirmiş, ruhumuza dokunmuştur.
  • youtube"da world fusion muzik ararken karsima cikan neyzen hanim kizimiz, birol yayla"nin son kuslar"ini guzel yorumlamis: http://youtu.be/4sx_biviyv4
  • türkiyenin ilk kadın neyzeni. 7 nisan 2012 tarihli habertürk gazetesinde röportajı yer aldı.