• hamburger lezzeti on numara olan mekan. insanın ilk acıktığından bir daha yiyesi geliyor.

patates sıradan olmakla beraber son derece güzel baharatlanmış ve 4 adet sosla çok iyi gidiyor. soslara ekstra ücret olmaması güzel.

ancak 15-16 tl hamburger, 3,5 tl kola ve 6 tl patates derseniz hadi iki kişi yediniz patates 3'e geldi, menü size 23 tl civarına geliyor. bence patatesi biraz daha azaltarak hamburgere fiksleyebilirler. fiyat memnuniyetsizliğini bu şekilde giderebilirler.

özetin özeti; hamburger dört dörtlük. hamburgeri iddialı birkaç mekanı daha denemiş biri olarak bunun lezzetini şimdilik en üst sıraya koydum.
  • küçücük hamburgere dünyanın parasını veriyorsunuz. tamam eti lezzetli ama o kadar para verip masadan aç kalkmak koyuyor adama* alternatif bir yer isterseniz retro burger derim. hem daha ucuz hem daha doyurucu hem de daha çok menü şansı var. lezzeti ise hemen hemen aynı.
  • bugüne kadar yediğim en güzel patates ( baharatlı ) + hamburger menüsüne sahip restoran idi. ancak burger'i küçültmüşler. üstüne patatesin porsiyonunu da küçültmüşler. fiyatta ise bir değişiklik olmamış.

maalesef bu durum çok rahatsız edici. bu sebeple bir daha gitmeyi düşünmüyorum.
  • vedat milorun tavsiyesi uzerine gaza gelip gittigim, istanbulda yedigim zincir olmayan burger restaurantlarinin arasinda en son siraya yazdigim mekan. buraya gelene kadar rahat 10 mekan siralarim. kusura bakmasinlar, basarisizlar.
  • bebek şubesini gayet kaliteli bulduğum yer. köftesi son derece sulu ve kıvamında pişmiş geldi. lezzet olarak da şimdiye kadar yediğim en iyi burgerlerden diyebilirim.
  • burayı vedat milor öncesi ve sonrası diye ikiye ayırmak gerekir. klasik türk kafası ile beşiktaş için konuşursam bindirim de bindirim durumu söz konusu olmuştur. halbuki eve ne kadar çok sipariş verirdik.
  • asgari maaşla 40 öğün yemek yiyebileceğiniz mekanlardan bir diğeri.
  • new york'ta le parker meridien'deki şubesi için konuşmak gerekirse, hizmet kalitesi açısından pek bir şey beklenmemesi gereken burgerci.

giriş için haftaiçi bile bir saate yakın bekleme yaparsınız. girişte kaba elemanlardan order almalarını beklersiniz. mekan da çok küçüktür. en iyi tarafı et kalitesidir ki hakkaten new york'ta bir kaç burgercı haricinde bu kadar iyi et yediğimi hatırlamıyorum.

fiyatlarda standardın iki katı şeklindedir.

afiyet olsun.

burgerjointny

edit: link
  • patatesleri daha lezzetli
  • beşiktaş şubesinde yediğim 220 gr'lık new yorker burger'i çok lezzetli olan butik burgerci. kendi yaptıkları ekmek güzel, servisi orta dolu mekana göre oldukça iyi, fiyat ekonomik denemeyecek kadar fazla ama iyi bir burger için kesinlikle çok değil.

antalya'da yaşayan birisi olarak istanbul'da çok yerde burger denemediğim için az olan istanbul burger deneyimlerimde ilk 3'e girdi. antalya'da daha iyisini ise kesinlikle yemedim.
hesabın var mı? giriş yap