şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 7 haziran 2014 tarihi itibarı ile yenilenmiş modern kabinleri ile çalışmaya başlayan 08:00-22:00 saatleri arasında gidiş-geliş 20 tl ye hizmet veren ulaşım aracı.
  bursa'ya turistik amaçlı gelirseniz mutlaka deneyiniz .yalnız şu anda oteller bölgesine gitmiyor. minibüsle 3 tl ye gidebilirsiniz. online bilet ve daha fazla bilgi için:http://teleferik.com.tr/
 • bugun deneme şansı bulduğum gerçekten bursa'ya çok yakışmış modern ulaşım aracı.
 • dün bindiğim şey.

  arkadaş binmeden önce insana bi' bilgi verirler şu kadar dakika sürüyor, yukarısı esiyor, baya baya sallanıyorsunuz falan diye.

  neyse ki sağ salim çıktık indik. benden tavsiye panik atak vs. olanlar sakın binmesin.
 • bursa'dan uludağ'a 22 dakika süren tam biletin 30 tl olduğu, öğrencilere ve 65 yaş üzeri yaşlılara %50 indirim uygulanan hat. 31 aralık 2014 gecesi açılarak sabaha kadar hizmet verecekmiş.

  http://www.olay.com.tr/…eferik-yilbasi-gecesi/6044/

  ayrıca (bkz: #47985768)
 • uludag oteller bolgesine 25 dakika da ulasimi sagliyor. yalniz bursa'da teleferik bolgesinden kalktigi icin sehrin merkezinden bir 20-30 dk'da daha eklemek gerekiyor.

  eger arabanizla gitmiycekseniz, teleferige heykel'den dolmus kalkiyor ya da otobusler.

  bugun calisiyor dedikleri halde, sari bolgede (otellerin bir onceki durak) yukari cikamadik.1 saat bir de sogukta bekledik. siz siz olun 15dk sonra calisir derlerse inanmayin. bizim gibi sogukta iki ufo onunde 50 kisi beklemeyin. ılla yukari cikcaksaniz, dolmus arayin. yok gezmeye gormeye ise direk donun. donusu de pek kolay olmayacak.

  biz bir saat sonrasinda bezdik donduk, biletlerinin ancak yarisini alabildik.

  bu arada gidis-donus 30 tl, yabancilara 50 tl. turistik acidan etraf filan baya eglenceli ama zahmetli.
 • zone 2 deki otele bursa'dan 7.5 saatte varabildikten sonra farkettiğimiz ulaşım aracı. 25 dakikada aşağı indik bununla. bu varken karda kışta yukarıda hiçbir halta yaramayacak araçla uludağ'a çıkmak dünyanın en büyük ameleliği.

  yalnız çıkış yönü sağlam kalabalıktı. hatta birara yetkililer vatandaşlara dayak attı. cidden. o sebepten günübirlik çıkışların yoğun olduğu günlerde erken gitmek uygun olur. bi de aktarma hikayesi var, bir kabinden inip diğerine biniliyor. orda da büyük bavullar dert olabilir.

  edit: biz yine iyi yırtmışız.. biz inerken çıkıcaz diye uğraşanlar dönüşte büyük rezillik çekmişler.

  http://www.milliyet.com.tr/…kuyrugu-gundem-1997137/
 • türkiye nüfusunun nerdeyse yarısının yaşadığı marmara bölgesinin tek ve en popüler kayak merkezine hizmet ettiği için yetersiz kalması normaldir. dünya'nın nüfus yoğunluğu en yüksek ülkelerinden birinde yaşıyorsun ve herkes de havanın yağışsız olduğu tek pazar günü dağa çıkmak istiyor aynı senin gibi. azıcık zekan varsa binlerce kişilik izdiham olucağını öngörüp başka zaman çıkarız deyip vazgeçiceksin ya da bile bile bu eziyete katlanıyorsan şikayet etmeyeceksin.
 • bugün lys sonrası ilk kez kullandığım ramazan nedeniyle sanırım insanların dağa çıkmamasından dolayı bomboştu , yani bildiğin kabinler boş gelip gidiyordu , manzara zaten efsane bir şey diyemiyorum yukarı çıkarken babamın '' amına koduklarım ovayı siktiniz pezevenkler '' yakarışları altında manzaranın keyfini çıkardık , hele ki son tırmanıştan önce bir vadi var anlatamam cidden güzel , eski teleferiğe oranla gayet modern güzel fakat bu sarı alana çıkana kadar sürüyor çünkü yukarıdaki bina daha tam yapılmamış kaba inşaata çıkıyorsunuz yani kısaca , inşaat üzerinde ramazan ayı ve pazar günü olduğu halde çalıştıklarından dolayı sesimi çıkartmıyorum yetiştirmeye çalıştıkları belli .

  sarı alandan sonra hat devam ediyor fakat sanırım daha o hat yapım aşamasında çalışmıyor yani , sanırım oteller bölgesine çıkacak , umarım fiyat aynı kalır çünkü bu hali ile bile biraz pahalı gibi .

  neyse teleferik bahane , temiz hava şahane
 • bana çok mu huysuz oldum acaba dedirten teleferik. ailecek piknik alanina gitmek için kullandik. teleferikten gördügümüz bursa manzarasi düzensiz bina ve camiiden ibaretti. yesil bursa'dan eser yok. tek gördügüm yesil parçasi askeriye'ye aitti. insan üzülüyor.
  piknik alanina geldigimizde her tarafin çöp olmasi iyice sinirlerimi ziplatti. etraflarda gezineyim dedim,piknik alaninindan uzaklasip binanin olmadigi agaçli, yesillik yerlere gittim. oralara bile çöp atmayi beceren ayilar vardi. her çöp gözüme batti, bir türlü çevrenin güzelliginin keyfine varamadim.
  dönüste baktim bisiklet kiraliyorlar, dedim alayim bir tane de etrafi bisikletle gezeyim. yarim saati 20 lira!! yarim saat! nereyi gezeyim ben yarim saatte. zaten etraflari gezmek için degil tur atmak için kiralaniyor. peki kim tur atmak için 20 lira verir derseniz, cevap : yolunacak kaz gibi görünen arap turistler. bisikletlerle dönüp duruyorlardi. yarim saati 100 lira olan motorumsu seylerle de turluyorlardi. bu da sinirimi bozdu.
  yürünecek parkurlara dogru giderken "burada bir sey yok, dönelim" diyen kuzenimi dövesim geldi. eger bir atraksyon yoksa, bir yerde yemek yenilmeyecekse dogada gezmeyi "gereksiz" olarak gören zihniyete sövdüm.
  piknik alani sarialan'dan otellerin oldugu bölgeye gittik sonra teleferikle. oradan minibüs sizi telesiyeje götürüyor. telesiyej de sizi en zirveye çikariyor. ben manzarinin tadini çikarirken, yesil bursa'yi sonunda görürken "burada bir sey yok, kalkalim" diyen kuzeni yukardan asagi atma fantezileri kurdum. tam inecekken, telesiyejdeki insanlarin resimlerini çekip 15 liraya satmaya çalisan adamin yere çöp firlattigini gördüm. turistine, çalisanina, bu kadar pislige göz yuman idarecilere sövüp sövüp indim tekrar bursa'ya kadar.
 • (bkz: #54263054)