• en son benimde bırakmama vesile olacak bu ikfidar!! yeter arkadaş bu nedir yahu!! altı üstü bir keyfimiz var onuda iyice zehir ettiler o.ospu çocukları!!

ulan gittiğiniz gün bakırköy meydanda bira dağıtacağım kanı bozuk karakter yoksunu siyasal islamcı g.tverenler!!!
  • kesinlikle desteklediğim protestodur. bu iş artık yaşam tarzına müdahaleye girmiştir. böyle bir vergi hiç bir yerde hiç bir üründe yok.

evde kendi alkolümüzü yaparak hükümete tepkimizi gösterebilir ve zamların geri alınmasını sağlayabiliriz.

hükümet alkol ve tütünden aldığı vergiden vazgeçemez.

boykotun başarısız olmasına imkan yok.

haydi ekşi sözlük göster gücünü !
  • sen içmezsem ben içmezsem diyaneti nasıl zırhlandırırız kardeşim,

sen içmezsen ben içmezsem ihaleci çeteleri nasıl doyururuz,

sen içmezsen ben içmezsem naz mila'nın masa ücretini kim karşılar.

içecez, deli gibi içmemiz lazım, sırtımıza yüklenen yük ağır, yol uzun. milyarlık şirketlerden vergi siliniyor oralarda olanlar işsiz güçsüz kalmasın gücü kesilmesin de daha iyi koyabilsinler diye yatırımları.

içecez birinin çantası, diğerinin paltosu, kiminin saati hep itibar. kurtaracaz hep birlikte bir şişe biradan 20 lira almak isteyenleri.

içmeliyiz kardeşim sen ben hepimiz. öyle içmeliyiz ki gireni çıkanı hesap ederken vatan haini olmayalım.

şerefe...
  • bir bok olmaz bu ülkeden ve insanından, protestoymuş!
    ulan harp okulları kapandı bu ülkede harp okulları! daha ona benzemez neler oldu ve olmakta. neyi protesto edebilmişiz de bunu edecekmişiz? hadi oradan...
  • cuma akşamı dandik meyhane köşelerinde zorla yer bulup, 1000 lira hesap ödeyip, kalitesiz mezeler eşliğinde hikaye paylaşmayacak mısınız yani?

hayatta inanmam.

bu başlık her zam döneminde böyle hortlar, alıştık.

alım gücü bu denli sizin elinizdeyken bu kadar vasat yaşamayı ve zamları görmezden gelmeyi özelikle tercih ediyorsunuz. çünkü birçoğunuzun başka bir sosyal aktivitesi hatta hobisi dahi yok.

bugünleri bile arayacağımız günler yakındır.
  • ya bi gidin işinize bakın.. “istedikleri de milletin içmemesiymiş.” hele adam gibi bir 6 ay içmeyin görelim bakalım istedikleri bu mu ?

istedikleri sadece ve sadece daha fazla para.. tütün ve alkol mamülleri dolaylı olarak binlerce kişiye istihdam sağlıyor.

turizm için neler yapıldığını görmediniz mi ?
    az mantıklı düşünün..

bu adamın tek derdi para,para,para.

dinmiş,yaşam tarzıymış,özgürlükmüş,kılmış,tüymüş hepsi faso fiso..

kendisi çıktı itiraf etti. “biz paranın rengine,diline,ırkına bakmayız dedi.”

biraz dik durun dirayetli olun bu kadar basit.
  • eeeh yeter yani. her sene bıkmadınız mı şu geyikten. alkoliksiniz ve almamayı, içmemeyi beceremiyorsunuz işte.

2 at almasak sike sike düşürürler vs vs. bi bok olmaz ben söyleyim. ortalığı darmadağın etmeniz için en az 1 sene tüketimi sıfır noktasına indirmeniz gerekiyor.

sizin öyle 2 ay içmemeniz kimse tarafından farkedilmiyor bile. çünkü alkol stoğun en yoğun yapıldığı sektörlerden biri. alkol zaten tüketime satılmıyor, stoğa satılıyor. stok erimese de yeni stok yapmaya devam eden cash and carry kanalı, ara toptancılar, belgeli belgesiz spotçular var.
    tuborg da anadolu efes de borsaya kote firmalar, açın bakın mali tablolarına. bira dediğin şey anında tüketilen bir ürün, planlanarak satın alınan bir ürün değil. restoranların, barların, otellerin kapanması en çok bu iki firmayı etkiledi, yani öyle olması lazım. ama bu spota giden, restorant kanalına giden ürünler perakendede satıldı. hatta devlet haftasonu alkol satma yasağı yaparak birayı planlı tüketime dönüştürdü, hiç içmeyecek adamları bile alkol stoklar ayı başardı. haftasonu alamayız düşüncesi ile haftasonu içmeyecek adam bile 10 tane bira aldı.

yineliyorum; alkoliksiniz, içmediğiniz zaman yoksunluk belirtileri gösteriyorsunuz, en çok 1 hafta alkol almadan dayansbilirsiniz. bu durumu da alkollü içecek ticareti yapan kişiler de çok iyi biliyor, devleti yönetenler de çok iyi biliyor, firmalar da çok iyi biliyor.

birazcık satış azalması durumunda firma satışa devam edebilmek için kampanyalar yapıyor, çoklu ambalajlar çıkarıyor litreye oynuyor. devlet gidin için diyemeyeceği için stok yapmanızı sağlıyor, stok yapmanız için tüketim alışkanlıklarınızı değiştirecek şekilde markete müdahale ediyor. (hem de kendi kitlesini konsolide ederek)

vergileri kademeli olarak düşürmenin tek yolu alkol bağımlılığınızdan kurtulmak. alımı öyle kısa süreli değil, uzun süreli bırakmak.

not: sektörün içindeydim eskiden. devletin de, alkollü içecek ticareti yapan işletmelerin de, alkol tüketicilerinin de davranışlarına hakimim.
  • yakında uçağa binip avrupaya gidip 1 hafta tatil yapıp 70 lik viskiyi daha ucuza aldım diye videolar çıkmaya başlar.
  • yıllardır sözlükteyim kâh yazar, kâh çaylak.

her 6 ayda bir gelen alkol zammından sonra bu başlık açılıyor. istisnasız.

daha perşembe günü iş yerindeki arkadaşlarla konuşurken her sene 3 ocakta geçiriyorlar bu sene pazara geliyor 4 ocakta geçirirler dedim. bugün hiç şaşırmadım olana.

29 yaşıma geldim. hayatımın 18 senesi böyle geçti. bir bu kadar yaşayacağımı da sanmıyorum. muhtemelen ömrümün %50'sini geçeli çok oldu. inanılmaz stresli bir şekilde çalışıyorum tek zevkim akşam 2-3 bira içmek. kimseye bir zararım da yok takıyorum kulaklığı kulağıma bira bitiyor vurup kafayı yatıyorum zaten malum hapis hayatı yaşıyoruz. eşin dostun yüzünü unuttuk.

olay alkol zammını geçti artık. istisnasız her yılbaşı kıyamet gibi her şeye zam geliyor bu ülkede. 2.5 litre kola 7-8 lira arası son 3 senedir alkolle birlikte soda, meyve suyu, kolaya gazoza da zam geliyor artık. alkol almasan başka yerden gelir bu hiç merak etmeyin.

şu kadarlık mala bu kadar para mı verilir? elin 240 dolara aldığı telefona 3.000 tl bayılıp aldım geçen ay lan. 3.000 birim nere 240 birim nere? arabaya da veriyoruz, giyime de veriyoruz, sebzeye de veriyoruz, elektriğe de veriyoruz, internete de veriyoruz, veriyoruz da veriyoruz.

içme, gitme, yapma, alma. 29 yaşıma geldim lan 29. geç yaşamayı aile falan kurmak bile hayal artık. evleneyim desen hayatının kalanını borç ödeyerek sersefil yaşayacaksın.

ben tükendim babuş. hatta elendim. beni bırakın siz devam edin.
hesabın var mı? giriş yap