şükela:  tümü | bugün
  • sayfalar dolusu yazılanların arasında , okuyucusunun kalbini avuçlarına alan satırlardır;

--- spoiler ---
    "diyebilirsin ki, bir insanı, fotoğraflarından ve hakkındaki haberlerden ne kadar tanıyabilirsin? haklısın. belki de çok az..
    o zaman şöyle demeliyim: seni az tanıyorum.. az..
    sen de farketin mi? az dediğin küçücük bir kelime. sadece a ve z. sadece iki harf. ama aralarında koca bir alfabe var. o alfabeyle yazılmış onbinlerce
    kelime ve yüzbinlerce cümle var. sana söylemek isteyip de yazamadığım sözler bile o iki harfin arasında. biri başlangıç, diğeri son.
    ama sanki birbirleri için yaratılmışlar. yan yana gelip de birlikte okunmak için. aralarındaki her harfi teker teker aşıp birbirlerine kavuşmuş gibiler.
    senin ve benim gibi.."
    --- spoiler ---

az - hakan günday
  • --- spoiler ---
    mücevher takmamıştı ama gözleri vardı!
    --- spoiler ---

zamanın manzarası - mehmet eroğlu
  • --- spoiler ---
    ...galoşlarımı filan giyerken bizim ackley'ye bağırıp, bizimle sinemaya gelir mi diye sordum. duş perdelerinin ardından beni rahatça duyabildiği halde, hemen karşılık vermedi. size hemen yanıt vemekten nefret eden bir herifti. sonunda perdelerin arasından çıktı, duş eşiğinin üstünde dikilip, sinemaya benimle birlikte başka kim gidiyor diye sordu. başka kim gidiyor diye hep sorardı. yemin ederim, bu herifin gemisi batsa, lanet bir sandalla onu kurtarmaya gitseniz, sandala binmeden önce mutlaka kürekte kim var diye sorardı. ''mal brosard,'' dedim. ''o piç mi?... peki. bekle bir saniye.'' haline bakınca size büyük biriyilik yapacak sanırdınız.
    --- spoiler ---

ve

--- spoiler ---
    "... sorun şu; bir kızla -yani, orospularla filan değil- bu iş tam olacak gibiyken, başlıyor durmadan size dur demeye. benim derdim de bu işte; duruyorum. çoğu herif durmuyor. benim elimden gelmiyor. durmanızı gerçekten mi istiyorlar veya yalnızca korkuyorlar mı ya da işin sonunda kusurun onların üstünde değil de sizin üstünüzde kalması için mi dur diyorlar, hiç bilemiyorsunuz. ben yine de, hep duruyorum. sorun, onlara acımam. yani, bu kızların çoğu aptallaşıyor. bir süre oynaştıktan sonra, bir bakıyorsunuz, akılları başlarından gitmiş. bir kız kendisini oynaşmaya bir kaptırdı mı, beyin meyin aramayın onda. ne bileyim? dur diyorlar, ben de duruyorum. onları evlerine bıraktıktan sonra, keşke durmasaydım diyorum, ama yine de durmadan edemiyorum."
    --- spoiler ---

ve kesinlikle;

--- spoiler ---
    "sakın kimseye bir şey anlatmayın.
    herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra."
    --- spoiler ---

çavdar tarlasında çocuklar.

ah holden!
  • '' âlem benim hakkımda ne derse desin,en deliler arasında bile deliliğin kötü bir ünü olduğunu bilmez değilim,buna rağmen iddia ediyorum,ilahi gücüyle hem tanrıları hem de insanları neşelendiren tek varlık benim,sadece ben.bunun en büyük kanıtı,bir konuşma yapmak için şu insan kaynayan kalabalığa adımımı attığım anda,aniden herkesin yüzünün tuhaf ve alışılmadık bir sevinçle ışıldaması,çatık kaşların birdenbire çözülmesi ve neşeli,içten kahkahalarla alkışlanmam;...''erasmus,deliliğe övgü
  • arabadaydık...

-”tabiatın güzelliğine bak!” dedim.
    -”ağaçlardan hiçbir şey göremiyorum!” dedi.
    http://img03.blogcu.com/…aaea1c73e89_1301754081.jpg
  • --- spoiler ---

"bir zamanlar, erkekler bir kadının bedenine bakar ve çekici bulurlardı, işte o kadar. artık saf aşk ya da tutku söz konusu değildi. hiçbir duygu saf olamıyordu, çünkü her şeye korku ve nefret sinmişti. kucaklaşmaları bir savaş, orgazmlarıysa bir zafer olmuştu. bu, partiye indirilmiş bir darbeydi. sevişmek siyasal bir eylemdi.
    --- spoiler ---

--- spoiler ---
    "iki artı iki, dört eder.
    bazen beş,
    bazen de üç.
    bazen ise aynı anda hepsi.
    ne geçmiş ne şu an ne de gelecek kendi içinde vardır. gerçeklik insan zihnindedir.
    hatalar yapan ve yakında ölmek üzere olan akılda değil kollektif ve ölümsüz parti aklındadır."
    --- spoiler ---
    (bkz: nineteen eighty-four) winston smith'e aşıktım

-------------------------------------------------------------------------------------------------

--- spoiler ---

“bütün hayvanlar eşittir, ama bazıları daha eşittir…
    --- spoiler ---

--- spoiler ---
    '' dışarıdaki hayvanlar, domuzlara baktı. sonra insanlara. sonra tekrar domuzlara ve nihayetinde insanlara. aralarında hiç bir fark olmadığını gördüler.''
    --- spoiler ---
    (bkz: animal farm)

(bkz: george orwell)
  • --- spoiler ---

-after all this time?
    -"always", said snape.
    --- spoiler ---

(bkz: harry potter and the deathly hallows)
  • (bkz: #4560721)
  • her tumblr'a girdiğimde dashboard'da %80 gördüğüm şey.