• harika bir olay, entry bile girilebiliyor. hop, girdim.
  • ben reklamı ve ürünü görmedim ama yamulmuyorsam, internet'e girmek için değil, internetten buzdolabı ayarlarını değiştirmek için ilave edildiğini düşünüyorum. çünkü bu olay epeydir mevcut. şayet başlıktaki gibi internette sörf yapmak içinse enteresan bir kafaymış.

gerçi yediğinin içtiğinin fotoğrafını çekip facebook'a koyanlar artık buzdolaplarının içini çekip koyarlar. (bkz: oha çüş)

edit: az evvel reklamı izledim ve yukarda halen olumlu yorum yapma çabamı sikeyim afedersin. lan bildiğin 8inç tableti yapıştırmışlar ya la. ben de böyle özel bir lcd ekran falan bekliyorum, işte dijital soğukluk göstergeleri kilo hesapları aynı zaman da internet bağlantı ibresi. sci-fi bi şeyler arıyorum adamlar bildiğin piranha 8inç tableti çakmışlar amk. piiii..

reklamı izlemeden önce hayalimde şöyle bir şeyler canlanmıştı: http://i39.tinypic.com/dq62qb.jpg
  • buzdolabını açtığınızda yemeye bir şeyler bulamazsanız, açlıktan ölmemeniz için düşünülmüş olsa gerek...bakıyorsunuz dolapta salça, yumurta, ıvır zıvır dışında yemek namına şey yok, hop hemen internete girip yemek sipariş edebiliyorsunuz...işte bunlar hep tüketim toplumu...
  • bu teknolojiyi buzdolaplarının yanyana getirilerek kızılötesiyle dosya paylaşılması izleyecektir.
  • reklamda da belirtildiği üzere amacı ' dilerseniz bu buzdolabından ( buzdolabının önünden ) sanal marketlerden alışveriş yapabilirsiniz ' miş. yersen, pardon alırsan.
  • günümüz tablet bilgisayar teknolojisine baktığımızda pek de önemli olmayan özelliktir.

arçelik buzdolabının içindekilere bakıp eksikleri otomatik sipariş verdiği zaman gelsin, elini öperim o zaman.
  • buzdolabinda torrent ile yemek download edebileceksek, buzdolaplari arasinda bluetooth veya kizilotesi ile yiyecek-icecek transferi yapabileceksek bir anlami olacak olan olay...

otesi gormemislik olur.
  • aklıma mutfak eşyalarıyla akıl savaşları'nı getirmiş teknolojik hadisedir. bakalım ne demiş amca:

'... şimdi de üreticiler bize daha fazla özellik vermek istiyor. bu ne demek biliyor musunuz? bu şu demek: bazı geceler bir bira almak için o “akıllı” buzdolabının kapağını açacaksınız ve -hani şu aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor ya da sırf sizle konuşmak istemediği için telefonunu kapattı diyen- o kibar, tatlı sesi duyacaksınız : “kereviz çürümek üzere.” bir buzdolabı bunu nasıl bilebilir hiç anlayamayacaksınız ve hatta daha kötüsü bunu başka kimlere söylüyor hiç bir zaman öğrenemeyeceksiniz (hey bob, duyduğuma göre sizin kereviz çürümek üzereymiş) eğer buzdolabını kapatmak isterseniz nükleer fizikçiler tarafından yazılmış olan kullanma kılavuzunu çözmeniz gerekecek. (ürün tazelik uyarıcısını devre dışı bırakmak için görevler tuşuna basın, düzen sekmesine gelin, ardından varsayılan sebze ayarlarını değiştirin, sonra farz edin ki a şehrinden kalkan bir tren batıya doğru saatte 47 millik hızla ilerliyor ve o sırada b şehrinden…) ...'
  • bitenleri tespit edip internetten siparişini kendiliğinden giremiyorsa bir anlamı olmayan durum.
hesabın var mı? giriş yap