şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hügodaki çocukluğumdan beri hastası olduğum kötü kadın karakter. kendisiyle ilgili şahane fantaziler kurduğum için daima hugonun ormana uçmasını dilemişimdir. öyle balon gibi meme olmazki ama çocuk oyunlarında.
 • tolga abi ile hugonun senelerdir beyhude sava$ verdikleri büyucü ta$ gibi vücudu olan hatun.
 • güzel bir dişidir. tırnak konusunda tek rakibi yalan rüzgarı 'ndaki ketrin çenslır teyzemizdir.
 • hügoya sadistce bir askla bagli olan,"hem severim hem döverim"ilkesiyle hareket eden hatun.zira kendisi hügodan vazgecmedigi gibi hügonun kafasina tas atmaktanda geri kalmaz.tabi neden hügoyu secti derseniz ormanda erkek olarak bi tek hügonun bulunmasi gecerli bir neden olabilir
 • bir arkadaşın "köşede görsem kıstırıp kesin bir posta atardım" yaklaşımıyla, çizgi karakterler de "libidoyu harekete geçiriyormuş" dedirten çizgi karakter ya da cadı
 • siyah sacli kadinlarin hep cadi gibi algilandigi ve varsayildigi gerceginin bir oyuna* da yansitilmis halidir.
  tüyü bitmemi$ yetimlere yalan yanli$ bilgiler a$ilarlar.

  bunun yaninda sila'nin ta$ gibi oldugu du$unuldugunde:
  "bak evladim guzel kadindan hayir gelmez, hep $eytan ruhlu olur bunlar, hatta direk $eytana ruhunu satmi$tir amaaan.. bak hele bi de siyah sacliysa kac kurtar kendini" mesaji verilmi$tir.

  kiyas yoluyla kar$ila$tirma, ispat ve uygulama yapilacak olursa vakti zamaninda televizyonlarimizda hollywood yaramazlari adiyla gosterilen elit, sosyetik cizgi filmde de; filmin en guzel, en zengin ve en kötü olan di$i karakteri bianca idi. bunun yaninda ismini hatirlamadigim diger sari$in, ebleh kiz dizinin gozbebegi idi. herkes ona a$ikti.
  bianca'ya ise sadece ebleh $oföru a$ikti.
  ve digerleri yani kumrallar, kizillar ve esmer olmayan her turdeki di$i ya safti ya aptaldi ya bonkördu ama hic biri kötu kalpli degildi.

  sila ile verilen ders de aynen budur:
  bir kadin ayni zamanda hem guzel**, hem siyah sacliysa kesin kötü kalpli bir cadidir.*

  edit: ismini hatirlayamadigim sari$in ismi lark imi$.
 • canı sıkılınca durduk yere hugo'nun sülalesini kaçırıp kafese tıkan, daha sonra kafesin karşısına geçip yanındaki kertenkele asıllı maymunla şezlongta içkisini yudumlayan manyak karı. ruh hastası.
 • (bkz: scylla)
 • eğer yalnış hatırlamıyorsam hikayesi şu şekilde olan cadıdır kendisi;

  cadı scylla -doğru yazılışı bu şekildedir- aslında oyunda gördüğümüz o taş(!) bayan değildir.kendisi yüzlerce yaşında olup,eli bastonlu, iki kat yürüyen,acuze olarak tanımlanabilecek bir büyücüdür.gençliğine kavuşabilmesi ve bu görünümü koruması için hugo' nun karısı hugolina' ya ihtiyacı vardır, onun güzelliğini(!) çalarak o genç formuna ulaşmaktadır. işin ilginç yanı bir orman troll' ü olan hugolina' nın güzel falan olmamasıdır. neticede kendisi bir troll'dür.güçlü bir büyücü olan scylla güzel bir dişi insan kaçırabilecek iken ne diye bir troll kaçırır? sanırım çocuklar, bir troll ile* tv başında, macera yaşamaktan daha çok hoşlanır da ondan.

  hugo' nun yaratıcısı olan ite media' nın anlattığı bir diğer hikayeye göre ise scylla gençleşebilmek için, çalışma ve emek neticesi dökülmüş terlere ihtiyaç duymaktadır. bu terler sayesinde gerekli gençlik iksiri 'ni yapabilecektir. çalıştırmak için kaçırdığı troller arasında, hugo' nun karısı ve çocukları da vardır... olaylar gelişir.

  (bkz: gereksiz bilgiler)
 • hugo derler yecuc mecuc ile kafayi kirmis kadin. sila tokasinin kokeni.