• "bir cahille tartışmak bir güvercinle satranç oynamaya benzer; siz ne kadar iyi olursanız olun güvercin taşları devirir, tahtanın ortasına sıçar, kazandığını sanıp zafer turu atar..."
  • sohbeti kesmek en iyisidir zira ben ne zaman cahil bir akp'li ye twitter üzerinden cevap versem ne hainliğim kalıyor ne teröristliğim. sinir krizi geçirmeye ramak kala hay nerden cevap verdim ben buna diyip gönderiyi silip engelliyorum.
    akp'den olmayan herkes vatan haini muamelesi görüyor. aklıma şu video geldi.

link
  • cahile öğreteyim derken bildiğini unutursun
  • cahile öğretmek cidden çok zordur çünkü cahil bağırarak lafını bastırmaya çalışır senin atan ne yapıyordu diyen yobaz bağıra bağıra söyleyince haklı olduğunu sanıyor ama bir karşılaştırma yeteneği olmayan birine bunu nasıl anlatabilirsin bunlar cidden öyle 2-3 yılda olacak şeyler değil.
  • şuan ki cahillerin bilmediği bişey olmadığı için sohbeti kesmek daha iyidir. bişey öğretmek istiyorsanız daha kolayı için (bkz: deveye hendek atlatmak)
  • bunun birde hem cahil,hem bencil hem de düşüncesiz olanı vardır akıllara zarar..

yüzde 90'ı gelişime kapalı oluyor bu yüzden öğretmek boş bir çaba ve zaman kaybı direkt sohbeti kesmek insanın kendine yapacağı en büyük iyiliktir.
  • cahil öğrenmek istemediği için cahildir dolayısıyla da öğretmek mümkün değildir.
  • (bkz: yaş arttıkça azalan şeyler)

cahile laf anlatmak.
  • sohbeti kesmek. kesin bilgi yayalım. cahillik bilmezliğin çok temeli. o kadar temele inip öğretemicem kimseye bişey. öğrenseymiş
  • "cahillen sohpeti kesdim" seklinde gerceklestirilecekse sohbeti kesmek en mantiklisi, yok efendim amarığaya ğğğafa falan dutüyürse veya hocam mastirabasyon yabmak günahmıdır'sa o zaman "ögretmek" hasil olur.
hesabın var mı? giriş yap